Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Sposoby maksymalnego wykorzystania małych przestrzeni: kompaktowa i wydajna dźwiękoszczelna kabina

04 lipca 2024

Pandemia koronawirusa kosztowała świat wiele ludzkich żyć, wiele bólu, stresu i strat finansowych, ale jako urodzeni optymiści widzimy w tej sytuacji także plusy. Lockdowny związane z pandemią sprawiły, że wiele firm musiało zacząć szukać sposobów, na prowadzenie swoich działalności pomimo faktu, że ich pracownicy muszą siedzieć w domach. Szybko okazało się, że wiele prac biurowych można z powodzeniem wykonywać z domu i że taka praca nie tylko jest równie produktywna, ale czasami wręcz daje jeszcze lepsze rezultaty. Pracownicy nie muszą bowiem tracić czasu na dojazdy, mogą spędzać więcej czasu z rodziną a swobodna atmosfera domu sprawia, że wiele stresów związanych z koniecznością pojawienia się w biurze znika lub się przynajmniej zmniejsza.


Nie dziwi nas więc fakt, że wiele osób pomimo zdjęcia ograniczeń postanowiło pozostać przy tym systemie i tak dostosować swoje domy czy mieszkania, aby znalazło się w nich miejsce na domowe biuro. Nie zawsze jest to jednak zadanie łatwe. Szczególnie osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach muszą wykazać się kreatywnością podczas urządzania domowego biura. My z naszej strony pragniemy takim osobom pomóc. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiemy, jak zorganizować domowe biuro w małej przestrzeni, nawet jeśli będzie ono wymagało odcięcia go akustycznie od reszty mieszkania.

Pomysły na domowe biuro

To jak powinno być zorganizowane idealne domowe biuro zależy od rodzaju wykonywanej pracy i indywidualnych preferencji. Dla jednej osoby całkowicie wystarczające będzie biurko, które pomieści laptopa i wygodny fotel, a inna będzie potrzebować trzech monitorów i absolutnej ciszy. Dlatego aranżację domowego biura najlepiej jest rozpocząć od jasnego i precyzyjnego określenia swoich wymagań.


Na początek polecamy określenie wymaganej wielkości biurka i znalezienie miejsca, w którym mogłoby się ono znaleźć. U wielu osób już na tym etapie pojawiają się problemy. Często bowiem mieszkania są zorganizowane tak, aby maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń i nie zostawiać niewykorzystanych metrów kwadratowych. Jeśli więc brakuje ci miejsca na jakiekolwiek biurko, to pomyśl o biurku składanym lub wielozadaniowym. Częściej jednak spotykamy się z sytuacjami, w których udaje się wygospodarować w mieszkaniu jakieś wolne miejsce, ale zwyczajnie jest go za mało. W takich sytuacjach polecamy wykorzystać biurka narożne. Ten typ mebli zajmuje bowiem mało miejsca w mieszkaniu, a jednocześnie zapewnia dużą przestrzeń roboczą.


Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę planując domowe biuro jest kwestia hałasu. Zastanów się, czy lepiej pracuje ci się w ciszy, czy raczej hałas ci nie przeszkadza. Jeśli wolisz ciszę, a sytuacja w twoim domu to utrudnia, bo przykładowo masz dzieci, to opisywane wcześniej biurko możesz zamienić na nieco inne rozwiązanie. Jest nim kabina dźwiękoszczelna. Tego typu gadżet to niejako pokój w pokoju, który zawiera w sobie wszystko, czego potrzeba do normalnej pracy biurowej. Dzięki temu można za jednym zamachem załatwić temat biurka, fotela i wyznaczenia przestrzeni do pracy.

Zalety kabin dźwiękoszczelnych

Miniaturowe domowe biuro odgrodzone od reszty mieszkania zarówno pod względem fizycznego dostępu, jak i akustyki, które można stworzyć wykorzystując kabinę dźwiękoszczelną, ma całą masę godnych uwagi zalet, które szczególnie mocno ujawniają się w małych przestrzeniach. Kabina dźwiękoszczelna pozwala bowiem niemal całkowicie odciąć się od zewnętrznych bodźców i skupić się na pracy, nawet jeśli wokół bawią się dzieci, biega pies i gra muzyka.


Dobre tłumienie hałasów to podstawowe zadanie kabin dźwiękoszczelnych, ale w przypadku domowych biur ich konstrukcja daje jeszcze inną korzyść. Zamknięcie się w szklanej budce jest dla pozostałych domowników wyraźnym sygnałem informujących ich o tym, że w danym momencie zajmujesz się pracą i nie masz czasu na inne zajęcia, a jakiekolwiek interakcje mogą wybić cię z rytmu pracy i pogorszyć twoją produktywność. Dlatego dzięki kabinie dźwiękoszczelnej w domowym biurze można odseparować się nie tylko od hałasów, ale także od niepotrzebnych pytań i zaczepek.

Kabina dopasowana do wnętrza

Większość dźwiękoszczelnych kabin jest tworzona z myślą o biurach. Dlatego też ich stylistyka charakteryzuje się surowością promującą profesjonalne podejście do pracy. Warto jednak wiedzieć, że pomysł na dźwiękoszczelną budkę przyjął się już na tyle dobrze, że powstają takie modele jak P1FW-EU, P2FW-EU, czy P4FW-EU, które mają nieco łagodniejszą stylistykę i lepiej wkomponowują się w domową stylistykę. Co więcej, pojawiają się budki dźwiękoszczelne dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można je dobierać nie tylko pod względem wielkości i zastosowanych funkcji, ale także pod względem stylistyki i kolorystyki mieszkania.

Podsumowanie

Możliwość pracy z domu, jaką przed wieloma osobami otworzyła pandemia koronawirusa, niesie za sobą wiele korzyści. Aby móc je jednak w pełni wykorzystać warto w swoim mieszkaniu zorganizować miejsce, w którym praca będzie nie tylko przyjemna i komfortowa, ale i wydajna. Pamiętaj, że stworzenie takiego miejsca jest możliwe, nawet jeśli w twoim domu panuje ciągły hałas. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kabin dźwiękoszczelnych, które nie tylko pozwalają odseparować się od hałasu, ale także stanowią swojego rodzaju pokój w pokoju i miniaturowe biuro, które jest w stanie spełnić nie tylko podstawowe, ale i bardziej złożone wymagania związane z pracą przy komputerze.