Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Najlepsza dźwiękoszczelna kabina do biura zapewniająca maksymalną wydajność w pracy

05 czerwca 2024

Jeszcze nie tak dawno praca biurowa kojarzyła się posiadaniem własnego pomieszczenia lub ewentualnie dzieleniem go z kilkoma najbliższymi współpracownikami. Takie rozwiązanie ma swoje zalety. Przede wszystkim zapewnia ciszę, możliwość skupienia się i pewnego rodzaju prywatność. Mimo tych zalet rozwiązanie to staje się coraz rzadziej wykorzystywane i dziś prywatnym biurem mogą pochwalić się głównie pracownicy na najwyższych szczeblach korporacyjnej drabiny czy osoby, które podczas swojej pracy muszą być wyjątkowo skoncentrowane i każde rozproszenie wpływa negatywnie na ich produktywność.

W pozostałych przypadkach w nowoczesnych biurach chętniej wykorzystuje się otwarte przestrzenie opisywane zwykle angielskim terminem open office. Rozwiązanie, w którym duża liczba pracowników pracuje we wspólnej otwartej przestrzeni jest bowiem zwyczajnie bardziej wydaje i dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze pracownicy wykonujące swoje zadania w otwartej przestrzeni mają ze sobą łatwy kontakt, dzięki czemu mogą się łatwo wspierać i przekazywać sobie informacje. W otwartym biurze sprawę, która w mailach ciągnęłaby się całymi dniami, można załatwić jedną szybką rozmową, często bez ruszania się z miejsca. Po drugie, otwarte biuro jest tańsze w utrzymaniu. Na tej samej powierzchni można zmieścić więcej stanowisk, nie ma potrzeby inwestowania w ścianki działowe i dodatkowe drzwi, wspólne sprzęty, takie jak drukarki mogą być dzielone pomiędzy większą liczbą pracowników, a utrzymanie odpowiedniej temperatury zarówno latem, kiedy działa klimatyzacja, jak i zimą, kiedy potrzebne jest ogrzewanie, jest łatwiejsze i tańsze.

Otwarte biuro ma też jednak swoje wady. Jest tak, ponieważ osoby, które potrzebują chwilę ciszy, bo muszą coś przemyśleć, skontaktować się z kimś przez telefon, czy skupić się na swoim zadaniu, nie mają dla siebie cichego miejsca, w którym mogą zebrać myśli. Tę wadę otwartego biura można jednak łatwo wyeliminować poprzez zastosowanie dźwiękoszczelnej kabiny, która tworzy w biurze oazę ciszy i spokoju. Jeśli więc w swoim biurze zmagasz się z podobnymi problemami, to zachęcamy do dalszej lektury i poznania nowego produktu FlexiSpot, jaka jest dźwiękoszczelna kabina do biura M1.

Wpływ na produktywność

Wiemy już więc, że otwarte biura pomimo swoich wad wpływają pozytywnie na wydajność, jak jednak zastosowanie dźwiękoszczelnej kabiny miałoby tę produktywność jeszcze bardziej zwiększyć? Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ponieważ stworzenie cichego miejsca w otwartym biurze pozwala połączyć zalety tradycyjnego biura podzielonego na wiele małych pokoi z zaletami otwartego biura typu open office.

Z jednej strony osoba, która w swojej pracy wymaga ciszy ma w biurze miejsce, do którego może się udać i uporać się z zadaniem, nad którym w hałaśliwym otoczeniu nie mogła się skupić, a z drugiej nawet osoby, które są z natury indywidualistami, są niejako zmuszone do pracy w bardziej produktywnym otoczeniu, gdzie mają wsparcie kolegów i są ciągle bombardowane masą przydatnych informacji.

Specyfikacja modelu M1

Modelem dźwiękoszczelnej kabiny, jak chcemy ci polecić jest model M1. Ta kabina do biura jest wyposażona w regulację wysokości, wentylację, oświetlenie LED, wbudowane biurko i cztery uniwersalne kółka do łatwego przesuwania kabiny. Wewnętrzne wymiary kabiny to 890 mm x 890 mm x 2050 mm, przy zewnętrznych wymiarach wynoszących 1020 mm x 1020 mm x 2260 mm. Wymiary blatu biurka to z kolei 680 mm x 350 mm. Kabina więc jest w stanie zmieścić się w każdym standardowym biurze, nie zajmując w nim zbyt dużo miejsca, ale jednocześnie zapewniając wystarczająco dużą przestrzeń roboczą.

Wyciszenie na poziomie 25 dB zapewnia dźwiękochłonne wykończenie wewnętrzne składające się z 15 mm poliestru, wykończenie zewnętrzne zbudowane z 9 mm poliestru i pochłaniający odbite dźwięki dywan. Jednak pomimo zastosowania materiałów dźwiękochłonnych udało się zachować estetyczny wygląd kabiny. Jest to możliwe za sprawą drzwi zbudowanych z hartowanego szkła o grubości 8 mm, aluminiowym profilom dekoracyjnym, ramie zbudowanej z aluminium i przyjemnym dla oka kolorom.

Możliwe zastosowania

Otwarte biuro jest dobrym i popularnym przykładem zastosowania dźwiękoszczelnych kabin, ale nie jedynym. Cichy kąt przydaje się w wielu innych miejscach takich jak:

1. Lotniska — zapewnia podróżnym cichą przestrzeń do odpoczynku i pracy, wolną od hałasu samolotów i zgiełku lotnisk.

2. Stacje kolejowe— zapewnia podróżnym przestrzeń do krótkiego odpoczynku, pracy lub chwili prywatności, aby mogli spędzić czas podróży w większym komforcie.

3. Biblioteki — zapewnia użytkownikom ciche środowisko do nauki i pracy, pomagając im skupić się na czytaniu i badaniach.

4. Uczelnie wyższe— zapewnia studentom dźwiękoszczelną przestrzeń do nauki i dyskusji, co pomaga promować wymianę akademicką i współpracę.

5. Szpitale — stworzenie cichego miejsca pracy dla pracowników służby zdrowia pomaga zwiększyć wydajność pracy i komfort pacjentów.

6. Hotele — zapewnia gościom cichą przestrzeń do odpoczynku i pracy, zwiększając zadowolenie i satysfakcję klientów.

Jak więc widzisz, ciche miejsce, jakie zapewnia kabina dźwiękoszczelna przydaje się w każdym głośnym miejsce, w którym znajdą się osoby, które z przyczyn osobistych lub zawodowych potrzebują znaleźć miejsce, w którym uda im się skorzystać z chwili ciszy. W przypadku takich miejsc jak lotniska czy hotele poprawia to komfort użytkownika, ale w miejscach takich jak biuro, zapewnienie cichego miejsca pracy przekłada się bezpośrednio na produktywność. Jeśli wiesz, że w twoi biurze są osoby, które do skutecznej pracy potrzebują ciszy, a nie mają takiego miejsca w biurze, to zainwestuj w dźwiękoszczelną kabinę, która poprawi produktywność tych pracowników.