Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Korzyści dla Zdrowia i Produktywności: Dlaczego Biurko z Regulacją Wysokości Może Być Twoją Nową Tajną Bronią?

02 listopada 2023

Biurko z regulacją wysokości pozwala uniknąć negatywnych skutków zdrowotnych, które zazwyczaj towarzyszą pracy biurowej i siedzącemu trybowi życia. Biurko do pracy na stojąco może nawet pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Jednak jedną z mniej oczywistych i niedocenianych zalet biurek z regulacją wysokości jest ich wpływ na lepszą wydajność pracy. Biurko do pracy na stojąco lub biurko z regulacją wysokości, takie jak te dostępne w ofercie Flexispot, nie tylko zapewnia optymalny komfort, ale też sprzyja większej produktywności.

Krótko mówiąc, wybierając do pracy biurko z regulacją wysokości zamiast biurka standardowego masz szansę znacząco podnieść swoją efektywność.

Jak to możliwe? O tym dowiesz się z naszego przewodnika, który opisuje, jak biurka do pracy na stojąco zwiększają produktywność.

Zależność Między Biurkami z Regulacją Wysokości a Produktywnością

Następnym razem, gdy doświadczysz spadku produktywności, pomyśl o zainwestowaniu w... biurko do pracy stojącej? Serio.

Badanie monitorujące pracowników teksańskiego call center wykazało, że w ciągu sześciu miesięcy pracownicy korzystający z biurek z regulacją wysokości zrealizowali 53% więcej udanych połączeń w szóstym miesiącu.

Inne badanie wykazało, że pracownicy korzystający z biurek do pracy na stojąco byli o 43% bardziej wydajni niż ci, którzy korzystali z biurek standardowych. Przeanalizujmy niektóre z możliwych przyczyn tak znacznego wzrostu produktywności.

Pozycja stojąca dodaje energii

Udowodniono, że zmiana pozycji na stojącą powoduje przypływ energii. A co się dzieje, gdy masz więcej energii? Lepiej wykonujesz swoje zadania.

Przebywanie przez dłuższy czas w pozycji siedzącej może prowadzić do uczucia senności, co nie wpływa korzystnie na naszą wydajność pracy. Dlatego następnym razem, gdy poczujesz znużenie, ospałość lub brak energii, po prostu wstań! Może się okazać, że ta jedna prosta czynność doda Ci energii i pobudzi do skutecznego wykonywania zadań.

Chodzenie rozbudza kreatywność

Niektórzy utrzymują, że najlepsze pomysły przychodzą im do głowy podczas spaceru. I rzeczywiście istnieje naukowe wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda wykazało, że kreatywność wzrosła o 60%, gdy uczestnicy badania chodzili, w przeciwieństwie do czasu, gdy siedzieli lub pozostawali w bezruchu.

Chodzenie eliminuje czynniki rozpraszające i poprawia krążenie krwi - oba te efekty mogą usprawnić pracę mózgu i pomóc w wymyślaniu najlepszych pomysłów. Biurka z regulacją wysokości służą nie tylko do stania, ale też do... chodzenia. Wielu użytkowników umieszcza niewielką bieżnię pod blatem, aby pozostawać w ruchu nawet podczas pracy przy biurku.

Jeśli zdecydujesz się zrobić to samo, być może zauważysz, że jesteś bardziej kreatywny.

Chodzenie może też pozytywnie wpływać na kondycję psychiczną. A kiedy jesteś mniej zestresowany i zaniepokojony, jesteś też mniej rozkojarzony, co pozwala Ci lepiej skoncentrować się na wykonywanych zadaniach.

Korzyści zdrowotne

Nie ma wątpliwości, że biurko do pracy na stojąco jest korzystniejsze dla zdrowia. Większość statystyk zdrowotnych wskazuje, że długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest szkodliwe dla zdrowia i może prowadzić do poważnych chorób, takich jak choroby serca i otyłość.

Z drugiej strony, lepsza kondycja zdrowotna przekłada się na większą przyjemność z pracy i wyższą produktywność. Przecież jeśli Twój dzień pracy przebiega bez zakłóceń wynikających z dyskomfortu lub złego samopoczucia, masz większe szanse na pomyślne wykonanie zadań.

Inne Sposoby na Zwiększenie Produktywności

Biurko do pracy na stojąco to jedna z najważniejszych tajnych broni, jeśli chodzi o podniesienie produktywności, ale nie jedyna. Oto kilka innych wskazówek, jak w pełni odblokować swoją produktywność.

Skup się na jednej rzeczy na raz. Choć możesz uważać się za mistrza wielozadaniowości, prawda jest taka, że gdy dzielimy naszą uwagę na dwa zadania, żadne z nich nie jest wykonywane w pełni naszych możliwości. Zamiast ciągnąć kilka srok za ogon, postaraj się skupić na jednym zadaniu na raz, by osiągnąć lepsze rezultaty.

Rób sobie przerwy. Tak - wiemy, że intuicja podpowiada coś zupełnie przeciwnego, ale to prawda - kiedy robisz sobie przerwy, możesz zrobić więcej. Regularne przerwy pozwalają zresetować mózg, dzięki czemu wracasz do biurka wypoczęty i gotowy do wykonania kolejnego zadania.

Wyznaczaj sobie małe cele. Rozbudowane zadania i projekty mogą przytłaczać. Wyznacz sobie małe cele, które możesz regularnie realizować, aby Twoja lista rzeczy do zrobienia była mniej odstraszająca i łatwiejsza w zarządzaniu. Takie podejście będzie również sprzyjać Twojej pewności siebie i poczuciu satysfakcji z osiągnięć.

Połknij żabę. W żadnym wypadku nie namawiamy Cię do jedzenia małych gadów. Ten zwrot oznacza, że najpierw należy zrobić rzecz najtrudniejszą. Tak więc, jeśli masz tendencję do odkładania irytujących lub trudnych zadań na później, zajmij się nimi na samym początku dnia. W przeciwnym razie narażasz na niepowodzenie resztę swoich zadań, ponieważ za bardzo martwisz się tym najbardziej kłopotliwym.

Chociaż nie ma jednego złotego środka na poprawę wydajności pracy, to na dobry początek można zamienić biurko standardowe na biurko do pracy na stojąco. Spróbuj już dziś i przekonaj się, jaką różnicę może zrobić jedna drobna zmiana!