Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

FlexiSpot E7 kontra IKEA BEKANT: Najlepszy Wybór dla Twojego Stanowiska Pracy

23 października 2023

Nigdy wcześniej ergonomiczne miejsce do pracy nie było tak ważne, jak we współczesnym, dynamicznym świecie. Wygodne stanowisko pracy nie tylko wpływa korzystnie na zdrowie, ale też sprzyja większej produktywności. W ostatnich latach biurka z regulacją wysokości stały się niezwykle popularne jako doskonałe rozwiązanie eliminujące negatywne skutki siedzenia przez wiele godzin.

Na rynku biurek z regulacją wysokości królują dwaj znakomici rywale: Biurko z Regulacją Wysokości FlexiSpot E7 Premium Series oraz Biurko z Regulacją Wysokości IKEA BEKANT, jednak czy wiesz, które z nich jest najlepsze dla Ciebie? Choć oba biurka są świetne, można dostrzec kilka różnic między nimi. Przyjrzyjmy się im, abyś - konfigurując własną komfortową przestrzeń do pracy - dokonał właściwego wyboru.

Podstawowe Parametry: Flexispot E7 kontra Ikea Bekant

Biurko z Regulacją Wysokości FlexiSpot E7 Premium Seri

Zakres regulacji wysokości: 58 cm -123 cm

Wymiary blatu: 120-180 x 60-80 cm (sześć opcji rozmiarów)

Udźwig/statyczny: 125 kg/160 kg

Zarządzanie kablami: kanał kablowy pod blatem

Biurko z Regulacją Wysokości IKEA BEKANT

Zakres regulacji wysokości: 65 cm -125 cm

Wymiary blatu: 120 x 80 cm

Udźwig/statyczny: min. 70 kg

Zarządzanie kablami: siatka do prowadzenia kabli

Stabilność i Trwałość

Jedną z największych obaw związanych z biurkami z regulacją wysokości jest ich stabilność i trwałość. Jednak ten problem nie dotyczy biurek, które omawiamy w tym artykule. FlexiSpot E7 charakteryzuje się konstrukcją z wysokiej jakości stali węglowej, która zapewnia niezachwianą stabilność nawet przy pełnym obciążeniu sprzętem komputerowym.

Minimalny udźwig wynosi tu 125 kg, a więc znacznie więcej niż w przypadku biurka IKEA o nośności 70 kg. Chociaż BEKANT jest biurkiem solidnym, różnica w udźwigu pokazuje rozbieżność w jakości konstrukcji między tymi dwoma modelami.

Oba biurka wyposażone są w wytrzymałe blaty z powierzchnią odporną na zabrudzenia. Nie bez powodu są one objęte długą gwarancją. Jednak pod względem udźwigu i stabilności wygrywa FlexiSpot E7.

Zarządzanie Kablami

Zagracona przestrzeń do pracy może negatywnie wpływać na produktywność i narażać na dodatkowy stres. W przypadku biurka regulowanego porządek w kablach jest o tyle istotny, że nie chcemy, aby zakłócały one pracę mechanizmu podnoszącego i plątały nam się między nogami.

Zarządzanie kablami to obszar, w którym oba biurka wypadają imponująco. Biurko IKEA posiada siatkę pod blatem, ułatwiającą doprowadzenie kabli do biurka. Biurko FlexiSpot proponuje bardziej przemyślane rozwiązanie w postaci kanału umieszczonego pod blatem, który całkowicie maskuje kable. Korytko na kable jest zdecydowanie bardziej eleganckim systemem niż siatka.

Co prawda system BEKANT spełnia swoją funkcję, jednak musimy przyznać, że kanał organizujący kable w E7 nie tylko skutecznie je maskuje, ale też jest bardziej estetyczny. A zatem, model IKEA - choć jest niezły - ponownie plasuje się na drugim miejscu.

Regulacja i Ergonomia

Biurko z doskonałym zestawem funkcji nie ma większego sensu, jeśli jednocześnie nie gwarantuje komfortowego środowiska pracy. Dzięki łatwej regulacji w obu biurkach masz szansę zawsze pracować z maksymalną wydajnością.

Jeśli chodzi o regulację wysokości, model IKEA i model FlexiSpot można ustawić na tej samej wysokości - 125 cm (z blatem), ale biurko FlexiSpot może być niższe aż o 7 cm. Innymi słowy, model E7 oferuje szerszy zakres regulacji, odpowiedni dla osób o różnym wzroście.

Pod względem powierzchni roboczej, BEKANT oferuje standardowy rozmiar 120x80 cm. Biurko E7 jest znacznie bardziej elastyczne z minimalnym rozmiarem 120x60 cm i maksymalnym - 180x80 cm, co pozwala na dopasowanie rozmiaru biurka do indywidualnych potrzeb.

Łatwość Instalacji

W przypadku FlexiSpot E7, jak i IKEA BEKANT, zadbano o jak najprostszy montaż. Projekt FlexiSpot powstał z myślą o oszczędności czasu, co oznacza, że montaż przebiega płynnie i nie powoduje frustracji.

Podobnie jest z IKEA BEKANT. Prosta i przyjazna instrukcja sprawia, że biurko złożysz w mgnieniu oka. Pod tym względem oba modele są porównywalne, ponieważ można je zmontować w prosty sposób przy użyciu podstawowych narzędzi.

Koszt i Design

Oba biurka mają nowoczesny i elegancki wygląd, choć to E7 wygrywa pod względem wszechstronności. Model IKEA oferuje sześć różnych opcji do wyboru: czarny, biały lub dębowy blat z czarnym lub białym stelażem.

Natomiast biurko FlexiSpot jest dostępne w trzech wariantach kolorystycznych stelaża i ośmiu pięknych wersjach blatu. Do wyboru są kolory biały i czarny oraz sześć różnych odcieni drewna. Chociaż oba biurka prezentują się bardzo ładnie, istnieje większa szansa, że wybierając model E7 otrzymasz dokładnie to, czego oczekujesz.

Podsumowanie

Zarówno Biurko z Regulacją Wysokości FlexiSpot E7 Premium Series, jak i Biurko z Regulacją Wysokości IKEA BEKANT mają swoje mocne strony i będą doskonałym wyborem dla Twojego stanowiska pracy. Jednak, gdy przyjrzymy się wszystkim cechom, FlexiSpot E7 zdecydowanie wypada lepiej.

Jest tak z trzech głównych powodów. E7 ma większą wytrzymałość i wyższy udźwig, a także bardziej elegancki i dopracowany system zarządzania kablami. Oferuje przy tym większą elastyczność nie tylko w zakresie rozmiaru biurka, ale też koloru blatu i stelaża.

Ikea BEKANT to bez wątpienia świetne i niezawodne biurko, z równie atrakcyjnym designem i łatwym montażem. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na stabilności, organizacji kabli i bezproblemowym użytkowaniu, FlexiSpot E7 jest biurkiem dla Ciebie.