Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Wskazówki dotyczące urządzania biura w małej sypialni

05 czerwca 2024

Pandemia, która przetoczyła się przez świat na początku drugiej dekady tego wieku, przyniosła ludzkości mnóstwo cierpienia, śmierci i strat dla gospodarki, ale jako urodzeni optymiście widzimy w tej przykrej sytuacji pewny plus. Lockdowny z niej wynikające sprawiły, że wiele osób utknęło w domach, co zrodziło poważne ograniczenia dla karier takich odciętych od biura pracowników. W wyniku konieczności wiele firm znalazło więc rozwiązania, dzięki którym zadania normalnie wykonywane w biurze można dziś realizować zdalnie, przy użyciu komputera i połączenia z internetem. Tradycyjne spotkania zmieniły się na spotkania na zoomie, a obowiązki kiedyś ściśle związane z przyjazdem do biura, dziś można wykonywać z zacisza własnego domu.

Uważamy, że to właśnie ograniczenia przemieszczania się spowodowane pandemią koronawirusa sprawiły, że wielu pracodawców i pracowników zauważyło, że w dużej części przypadków praca wykonana zdalnie z domu jest tak samo produktywna co praca z biura, a czasami nawet bardziej, bo dzięki pracy z domu udaje się wyeliminować wiele dodatkowych obowiązków, takich jak, chociażby męczące dojazdy.

Dziś, choć już powoli zapominamy o obostrzeniach, z jakimi musieliśmy się mierzyć na początku tego dziesięciolecia, wiele osób wciąż pozostało przy pracy z domu lub przeszło na system łączony, w którym część pracy osoby takie wykonują w biurze, ale zadania, na które nie ma wpływu to gdzie pracownik się znajduje, wciąż wykonują z domu. Uważamy to za duży plus, ponieważ praca z domu pozwala się bardziej wyluzować, tworzy ciche środowisko, w którym łatwiej jest się skupić, pozwala spędzać więcej czasu z rodziną czy eliminuje konieczność czasochłonnych i męczących dojazdów.

Taka, a nie inna sytuacja wygenerowała też jednak pewne nowe potrzeby, o których jeszcze do niedawna niewiele osób myślało. Jedną z nich jest potrzeba stworzenia domowego biura. Często jest to niełatwe zadanie, ponieważ większość polskich mieszkań nie była projektowana z myślą o domowym biurze lub jest na tyle ciasna, że potrzebna jest odrobina kreatywności, aby takie biuro wygospodarować. Są jednak pewne sposoby, dzięki którym zbudowanie domowego biura jest możliwe nawet w małej sypialni. Właśnie na tych sposobach skupimy się w tym artykule. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się jak stworzyć domowe biur w niewielkiej sypialni to zapraszamy do lektury.

Mały stolik pomocniczy

Stolik pomocniczy, taki jak model H5M od FlexiSpot to niewielkie biurko zaprojektowane tak, aby mieścić się w nawet najciaśniejszych pomieszczeniach. Jego główną zaletą jest oparcie na jednej nodze i niska podstawa. Dzięki temu taki mały stolik można wsunąć pod kanapę czy łóżko w sypialni i w bardzo prosty sposób stworzyć niewielką, ale wydają przestrzeń roboczą. Tego typu mebel może działać jako pełnoprawne biurko w niewielkim pomieszczeniu, ponieważ jest w stanie spokojnie pomieścić laptop, myszkę, kubek z kawą i jeszcze zostanie sporo miejsca na dokumenty, ale może też działać jako stolik pomocniczy dosuwany do większego biurka. Pozwala to stworzyć obszar roboczy, który da się łatwo dostosowywać do aktualnych potrzeb. W ciągu dnia pracy taki stolik może być przedłużeniem biurka, a kiedy dzień pracy się kończy, można go łatwo usunąć i postawić w miejscu, w którym nie będzie nikomu przeszkadzał.

--shopstart--{"id":602003,"link":602003,"name":"Stolik pomocniczy H5M","shortName":"H5M","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/H5M-7040-EU.jpg","salePrc":349,"originalPrc":599,"itemFootMarkType":"INSTANT_REDUCTION","itemFootMarkValue":250}--shopend--

Biurko narożne

Ten typ biurek kojarzy się raczej z większymi stanowiskami pracy, ponieważ tego typu biurka zwykle oferują duży i wygodny w użytkowaniu blat, ale sprawdzają się one również świetnie w niewielkich pomieszczeniach, takich jak, chociażby wspominana sypialnia. Dzieje się tak, ponieważ często w rogach sypialni można znaleźć niewykorzystywane miejsce, w który obecnie stoi lamp, kwiatek czy rzadko używana szafka. Biurko narożne, dopasowane do wielkości pomieszczenia pozwala doskonale spożytkować tę przestrzeń i stworzyć wygodne biuro, które niemal nie zajmie powierzchni mieszkania.

Biurka składane

Często zdarza się, że narożnik sypialni jest niewykorzystany, ale nie zawsze tak jest. W wielu przypadkach mieszkanie jest na tyle ciasno urządzone, że nie ma mowy o postawieniu jakiegokolwiek biurka. W takiej sytuacji warto postawić na rozwiązania dwa w jednym, takie jak składane biurka, które po skończonym dniu pracy można złożyć lub zamienić w półkę.

Ergonomiczny fotel

Projektując domowe biuro większość osób skupia się na meblach, które zajmują stałe miejsce na podłodze, takich jak wspomniane wcześniej biurka, a zapomina o jednym z najważniejszych mebli w całym biurze, jakim jest wygodny i ergonomiczny fotel biurowy. Projektując biuro w ciasnej sypialni nie daj się skusić myśli, że krzesło, które już tam masz wystarczy lub że przeniesiesz krzesło z jadalni czy kuchni. Dobrej jakości ergonomiczny fotel biurowy, który można dostosować do kształtu własnego ciała należy do najważniejszych mebli w każdym biurze, także w tym domowym. To od krzesła zależy, jak po całym dniu pracy będzie się czuł twój kręgosłup, plecy czy kark. Dlatego inwestycja w dobry fotel biurowy to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie.

Podsumowanie

Tworząc domowe biuro w małej sypialni trzeba mieć oczywiście na względzie ograniczenia powierzchni, jakie się z tym wiążą, ale na pierwszym miejscu w takiej sytuacji powinny być twoje potrzeby. Musisz dobrać dla siebie wygodny fotel i biurko, przy którym możesz wygodnie usiąść i które pomieści wszystkie twoje sprzęty. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania takie jak mały stolik pomocniczy, biurko narożne z regulacją wysokości czy składane biurko pozwolą ci pracować z domu wygodnie i osiągnąć swój pełen potencjał.