Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Trendy wnętrzarskie w 2024 roku - od salonu do home office

28 grudnia 2023

Nowy rok - nowe trendy. Patrząc na rok 2024, perspektywa projektowania wnętrz będzie się rozwijać, przeplatając funkcjonalność z estetyką, tworząc przestrzenie, które są zarówno innowacyjne, jak i osobiste. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, czego możemy oczekiwać w 2024 r. w odniesieniu do tendencji w zakresie projektowania wnętrz.

Trend minionego roku, który nadal trwa: biofilia

Biofilia, która ma na celu zbliżenie człowieka do natury, będzie również panować w 2024 roku. Spodziewaj się więcej naturalnego światła, mnóstwa roślin i korzystania z naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa atrakcyjność wizualną wnętrza, ale również przyczynia się do dobrego samopoczucia i produktywności lokatorów, zmniejsza stres i poprawia jakość powietrza.

Kolor i tekstura: Powrót do ziemi

Idea biofilii koncentruje się na założeniu, że palety kolorów pochodzą od odcieni kolorów ziemi. Ciepłe i neutralne, delikatne terakoty i stonowane odcienie zieleni stają się coraz bardziej popularne. Takie barwy dają poczucie spokoju i można je łatwo uzupełnić rozmaitymi teksturami. Tekstylia będą się bawić z poziomami i będą łączyć szorstkość z gładką powierzchnią i mat z błyskiem, aby stworzyć doświadczenie sensoryczne, które doda głębi i zaintryguje.

Ważniejsze niż kiedykolwiek: zrównoważone i etyczne decyzje

Trwałość nie jest niczym nowym, ale będzie nadal odgrywać ważną rolę w doborze materiałów. Meble i dekoracje wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, elementy poddane recyklingowi jako przedmioty codziennego użytku będą normą. Znaczenie produktów wytwarzanych w sposób etyczny, wspierających uczciwe praktyki pracy i małe przedsiębiorstwa, również nabierze innego wymiaru, co odzwierciedla rosnącą świadomość konsekwencji wyborów wśród konsumentów. Trend wyboru mebli bambusowych, takich jak biurko o wysokiej regulacji Q8 z bambusowym blatem FlexiSpot, będzie się nadal utrzymywał.

Integracja technologii

Domy inteligentne stają się coraz inteligentniejsze, a w 2024 roku technologia będzie płynnie zintegrowana z naszymi mieszkaniami. Meble z wbudowanymi stacjami ładowania, takimi jak elektrycznie regulowany fotel relaksujący z funkcją ładowania USB FlexiSpot, oświetlenie sterowane głosowo i urządzenia, które mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfony, będą standardem. Integracja będzie jednak subtelna, a technologia zostanie zaprojektowana w taki sposób, aby pokrywała się z konfiguracją, a nie wyróżniała.

Elastyczne i uniwersalne przestrzenie

W 2024 r., wraz z tendencją do pracy zdalnej i zacieraniem się granic między życiem prywatnym i zawodowym, przestrzeń wewnętrzna będzie musiała stać się bardziej elastyczna. Ergonomiczne meble, takie jak elektrycznie regulowany stolik E7 firmy FlexiSpot, rozdzielacz pomieszczeń i systemy modułowe, które umożliwiają łatwą rekonfigurację, będą coraz ważniejsze. Przestrzenie, które można przekształcić od biura domowego po salon i centrum fitness, zaspokoją dynamiczne potrzeby współczesnego życia.

Rzemiosło i rzemiosło

Pojawi się nowe uznanie dla rzemiosła i rzemiosła, ze szczególnym uwzględnieniem rzemiosła. Wykonane na zamówienie kawałki, ręcznie robiona ceramika i unikalne tekstylia dodają do wnętrza osobowość i poczucie wyjątkowości. Te przedmioty nie tylko służą do rozmów, ale są również środkiem wspierania rzemieślników i ochrony tradycyjnego rzemiosła.

Maksymalizm z przeznaczeniem

Podczas gdy w ostatnich latach minimalizm dominował w trendach projektowych, pojawi się przesunięcie w kierunku maksymalnego - z jednym celem -. Tendencja ta nie dotyczy bałaganu, ale kuratystycznych kolekcji opowiadających historię. Pomieszczenia są wypełnione przedmiotami, które mają znaczenie, niezależnie od tego, czy chodzi o sztukę, książki czy upominki turystyczne, tak aby jednostka mogła lepiej wyrazić swoją osobowość w swoim domu.

Vintage i Retro Revival

Z odwołaniem do przeszłości, vintage i retro wzory będą doświadczać powrotu. Zamiast jednak odtwarzać dawne epoki, w 2024 roku utwory vintage są mieszane ze współczesnym designem dla ponadczasowego wyglądu. Wzory i kolory retro są interpretowane na nowo w nowoczesnych kontekstach i zapewniają poczucie komfortu i nostalgii.

Miękkie i organiczne formy

Meble i dekoracje stają się bardziej miękkie, a formy organiczne mają pierwszeństwo przed sztywnymi liniami. Zaokrąglone meble, które są płynne i zapewniają komfort, są preferowane i dają poczucie relaksu i bezpieczeństwa w domu.

Znaczenie akustyki

Ponieważ mieszkanie służy jednocześnie jako miejsce pracy, akustyka staje się integralną częścią wnętrza. Materiały dźwiękochłonne, panele akustyczne i miękkie elementy wyposażenia, które zmniejszają hałas, będą odgrywały ważną rolę, zwłaszcza w otwartych przestrzeniach.

Oświetlenie jako oświadczenie

Oświetlenie będzie wykraczać poza jego rolę funkcjonalną i stanie się centralnym elementem projektowym. Oświetlenie statement, który działa jako sztuka rzeźbiarska, będzie bardzo ważne. Projektanci tworzą utwory, które zapewniają nastrojowe oświetlenie i jednocześnie są punktami skupienia.

Pojawienie się personalizacji

Personalizacja osiągnie nowe poziomy w 2024 r. Technologia pozwoli na większą indywidualizację elementów konstrukcyjnych, od wystroju drukowanego 3D po meble wykonane na zamówienie, które spełniają indywidualne wymagania. Tendencja ta odpowiada pragnieniu posiadania domu, który odzwierciedla osobisty styl i potrzeby.

Wnioski

Tendencje w zakładaniu firmy na rok 2024 stanowią odpowiedź na zmieniające się potrzeby w zakresie stylu życia i odzwierciedlają szersze zmiany społeczne w kierunku zrównoważonego rozwoju, technologii i osobistego wyrazu. Na drodze do tych trendów skupimy się na tworzeniu przestrzeni, które są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, adaptacyjne i bardzo osobiste. Przyszłość wystroju wnętrz zapewni ekscytujące połączenie natury i technologii, przeszłości i przyszłości, które kulminuje w pomieszczeniach, które odzwierciedlają życie i wartości mieszkańców.