Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Pomysły na aranżację biurka narożnego w małych przestrzeniach

20 czerwca 2024

Z jednej strony dużo mówi się w mediach ostatnio o tym, jak z biegiem czasu nowopowstające mieszkania stają się coraz mniejsze. W dużych miastach mikrokawalerki stały się niemal czymś normalnym, a mieszkanie, które ma więcej niż 50 metrów jest przez wiele osób uznawane za duże. Z kolei z drugiej strony normą staje się, że osoby wykonujące pracę biurową przynajmniej przez część czasu pracują z domu.

Z połączenia tych dwóch nowoczesnych trendów rodzi się pewien problem, jakim jest takie zaaranżowanie mieszkania, żeby zmieściło się w nim niewielkie domowe biuro. Na szczęście osoby postawione przed takim wyzwaniem to w dużej mierze osoby charakteryzujące się wyższą niż przeciętną kreatywnością, dzięki czemu istnieje sporo pomysłów, które pozwalają urządzić w mieszkaniu niewielkie biuro i jednocześnie go nie zagracić. W naszej opinii najlepszym sposobem na to jest wykorzystanie biurka narożnego. Dlatego postanowiliśmy przygotować kilka pomysłów, które pomogą ci zaaranżować biurko narożne w niewielkiej przestrzeni.

Biurko narożne E7L

Biurko narożne z regulacją wysokości E7L to prawdziwy klasyk w dziedzinie biurek narożnych, które pozwalają regulować wysokość, na jakiej znajduje się blat. Taka dodatkowa możliwość umożliwia idealne dopasowanie wysokości blatu do swojego wzrostu, fotela czy wykonywanego zadania. Dzięki temu można przykładowo tak ustawić podłokietnik i blat biurka, aby podczas pracy nadgarstek znajdował się w jednej linii z przedramieniem, przez co długie godziny pracy nie wywołują bólu nadgarstka lub jest on zauważalnie mniejszy. To jednak nie to jest główną zaletą biurek z regulacją wysokości. Jest nią bowiem możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą. Wszystko, co musisz zrobić, aby móc przez jakiś czas popracować w innej pozycji, to wcisnąć jeden przycisk na panelu sterującym, a biurko niejako samo uniesie blat do wcześniej zapisanej wysokości.
--shopstart--{"id":628002,"link":628002,"name":"Biurko Narożny E7L","shortName":"E7L","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/E7L_haupt2.jpg","salePrc":2599,"originalPrc":2599,"itemFootMarkType":"NONE","itemFootMarkInput":"-500 zł"}--shopend--

Te zalety biurek z regulacją wysokości blatu są oczywiście przydatne, bo w końcu chronią ciało przed nadmiernym zmęczeniem wynikającym z pracy w niewygodnej lub niezmiennej pozycji, ale w małym stopniu wpływają na optymalne wykorzystanie małej przestrzeni. Zaletą, która wpływa pozytywnie na ten aspekt aranżacji wnętrz jest uniwersalność takiego biurka. Możliwość zmiany wysokości blatu sprawia, że biurko, które w ciągu dnia jest twoim domowym miejscem pracy, po południu może być biurkiem dla twojego dziecka, przy którym odrobi ono zadanie domowe, czy po ustawieniu do jeszcze innej wysokości, będzie mogło być wykorzystane przez twoją drugą połówkę czy innych domowników.

Biurko narożne E3L

Opisany wcześniej model E7L należy bez wątpienia do naszych ulubionych mebli i chętnie polecamy to biurko każdemu, kto szuka biurka narożnego z regulacją wysokości. Biurko to ma jednak pewną cechę, przez którą nie zawsze może być wykorzystane w małej przestrzeni. Biurko to jest bowiem zaprojektowane tak, aby tworzyć obszerne miejsce pracy, które ma spełnić oczekiwania wymagającego klienta. Osobom, którym aż tak nie zależy na ilości miejsca, lub osobom, które takie biurko się zwyczajnie nie zmieści polecamy nieco mniejszy model, jakim jest regulowane biurko narożne E3L. Model ten jest równie stabilny i wytrzymały co jego większy odpowiednik i również posiada blat w kształcie litery L, choć może nieco bardziej zaokrąglonej. Dzięki temu biurko E3L reprezentuje idealną równowagę pomiędzy ilością zajmowanego miejsca a wielkością obszaru roboczego.
--shopstart--{"id":440007,"link":440007,"name":"Biurko Narożny E3L","shortName":"E3L","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/E3L-NEW-HOME.jpg","salePrc":2299,"originalPrc":2299,"itemFootMarkType":"NONE"}--shopend--

Organizacja miejsca pracy

Stworzenie wydajnego stanowiska pracy w małej przestrzeni jest możliwe, ale wymaga dyscypliny i przemyślanego podejścia. W małym domowym biurze nie ma miejsca na bałagan czy niewykorzystaną przestrzeń. Dlatego warto biurko wyposażyć w garść gadżetów, dzięki którym utrzymanie porządku będzie znacznie łatwiejsze. W naszej opinii podstawą dobrze zorganizowanego miejsca pracy jest odpowiednie zarządzanie kablami. Plątanina przewodów nie tylko wygląda nieestetycznie i może być niebezpieczna, ale też zajmuje dużo miejsca. Już nawet jeden kabel poprowadzony przez blat biurka sprawia, że nie da się w tym miejscu postawić czegoś większego, a mniejsze rzeczy, takie jak dokumenty po położeniu ba kablach łatwo się rozsypują i generują bałagan. Warto więc zainwestować i zamontować w biurko specjalne organizery na kable, dzięki którym są one nie tylko niewidoczne, ale przede wszystkim nie generują niepotrzebnego bałaganu.

Dobra organizacja miejsca pracy nie jest też możliwa bez zaplanowania miejsca ni przechowywania. W ograniczonych przestrzeniach dobrze jest wykorzystać zarówno przestrzeń pod, jak i nad biurkiem. Warto więc zainwestować w specjalne szuflady i szafki montowane pod biurko i piętrowe organizery na blat, dzięki którym można niejako zwiększyć powierzchnię blatu.

Biurko narożne do biura

Biurka narożne to nie tylko doskonały sposób na wyposażenie domowego biura, ten typ biurek świetnie sprawdza się też do tradycyjnych biur, w których przestrzeń jest ograniczona. W takich sytuacjach doskonałym pomysłem jest wykorzystanie dwóch biurek w parze. Jedno musi być prawe, a drugie lewe, dzięki czemu można stworzyć dwa stanowiska pracy tuż obok siebie, które jednocześnie są od siebie wyraźnie oddzielone. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, a jednocześnie zapewnić wygodne dojście do stanowiska pracy.

Podsumowanie

Biurka narożne, szczególnie te z regulacja wysokości są doskonałym sposobem na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Charakteryzują się one wręcz doskonały stosunkiem zajmowanego miejsca w pomieszczeniu do wielkości obszaru roboczego, jaki zapewniają, przez co idealnie sprawdzają się w małych przestrzeniach.