Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Najlepsze kierunki podróży w czerwcu i lipcu: czy jesteś gotowy na lato?

27 czerwca 2024

Czerwiec i lipiec to początek sezonu wakacyjnego, a więc czas w roku, w którym wiele osób decyduje się na wyjazd na wakacje. Warto więc wiedzieć, jakie kierunki podróży warto w tym czasie wybrać, a jakie lepiej omijać. Przygotowaliśmy więc zestawienie, w którym przedstawimy ci ciekawe kierunki podróży, które najlepiej zwiedzić w tym czasie. Jeśli więc planujesz wakacje w tym czasie i nie wiesz jeszcze gdzie pojechać, to zachęcamy do przeczytania tego krótkiego poradnika. Mamy nadzieję, że twoje wakacje będą dzięki niemu ciekawsze i nie będą wiązały się z niepotrzebnymi utrudnieniami. Nasze zestawienie najlepszych kierunków podróży na czerwiec i lipiec podzielimy na dwie kategorie: świat i Polska, ponieważ uważamy, że początek lata to idealny moment na zwiedzanie naszej ojczyzny i odkrycie, co nasz, czasami niedoceniany kraj, ma do zaoferowania.

Świat

Świat jest ogromnym miejscem i każdy, nawet najmniejszy kraj ma wiele do zaoferowania, dlatego, choć bardzo tego chcemy, nie będziemy w stanie opisać w tym krótkim tekście każdego poleconego przez nas kierunku i skupimy się na naszych ulubionych.

Skandynawia

Północ europy jest niesamowicie pięknym miejscem, choć przez dużą część roku warunki, jakie tam panują, nie zachęcają do podróżowania, a czasami wręcz uniemożliwiają odwiedzenie pewnych miejsc. Przełom czerwca i lipca to w Skandynawii początek lata i okres, w którym dni są najdłuższe. Dochodzi tam nawet do tak ekstremalnych sytuacji, jak tak zwany dzień polarny, a więc okres w roku, w którym słońce nigdy nie chowa się za horyzont. Musisz jednak wiedzieć, że aby dzień trwał całą dobę, musisz wybrać północną część tej części Europy, a więc miejsce, które nawet w środku lata potrafi odstraszać niskimi temperaturami. Uważamy jednak, że niesamowite wrażenia związane ze słońcem w środku nocy potrafi z nawiązką zrekompensować trudy odwiedzenia dalekiej północy.

Gruzja

Gruzja jest położona nieco dalej na południe niż Polska, przez co średnie temperatury są tam nieco wyższe niż w Polsce. Czerwiec i Lipiec to miesiące, w których temperatury na wybrzeżu przekraczają 30 stopni Celsjusza, co powala na przyjemne kąpiele w morzu i plażowanie. Ten okres w roku to też idealny moment na odwiedzenie górskiej części tego kraju. Temperatury, jakie panują tam w tym okresie, wahają się w okolicach dwudziestu kilku stopni, co jest idealną temperaturom na górskie wędrówki. Warto też wiedzieć, że Gruzja jest krajem bardzo życzliwym Polakom. Zaangażowanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w zapewnienie bezpieczeństwa tego kraju w obliczu agresji rosji sprawiło, że Gruzini bardzo przychylnie spoglądają na Polaków. Musisz się więc liczyć z tym, że kiedy będziesz rozkoszować się wspaniałymi smakami gruzińskich potraw w restauracji, to kiedy tylko osoby obok dowiedzą się skąd jesteś, to będą zapraszać cię do twojego stolika i proponować miejscowy alkohol o nazwie chcha (czacza).

Południe Europy

Takie kraje jak Hiszpania, Włoch czy Grecja to wciąż jedne z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków. Trzeba jednak wiedzieć, że czerwiec i lipiec to miesiące, w których temperatura może być wręcz nieznośnie wysoka, a liczba turystów największa. Jeśli więc chcesz odwiedzić te miejsca, to wybierz miesiące, w który pogoda w naszym kraju nie jest najlepsza, czyli wczesna wiosna czy późna jesień.

Polska

Polska to niezwykle zróżnicowany pod względem krajobrazu i przyrody kraj. Mamy góry, jeziora, lasy, morze i wiele więcej. Warto więc poznać własny kraj, a czerwiec i lipiec to idealny okres na to, ponieważ początek polskiego lata to czas, w którym przyroda jest chyba najbardziej żywa i kolorowa.

Tatry

Tatry to najwyższe góry w naszym kraju. Krajobrazy, jakie można tam oglądać do złudzenia przypominają Alpy, choć są od nich znacznie bardziej dostępne i wygodne do zwiedzania przez amatorskich miłośników gór. Ich nieduży, pod względem powierzchni rozmiar i duża ilość dobrze oznaczonych tras, na których rozsiane są liczne schroniska górskie sprawiają, że jest to wspaniały sposób na aktywne spędzanie czasu. Z drugiej strony alpejski charakter tych gór sprawia, że dostępne jest wiele tras dla bardziej zaawansowanych turystów, a nawet dla profesjonalnych wspinaczy. Dlatego przed wyjściem na wędrówkę należy sprawdzić trasę pod względem trudności technicznej i kondycyjnej i wyposażyć się w niezbędny sprzęt.

Bieszczady

Innymi znanymi w Polsce górami, choć znacznie rzadziej odwiedzanymi są Bieszczady. To swojego rodzaju ostoja naturalnej przyrody i spokoju. Odsłonięte szczyty wzgórz, czyli połoniny, zapewniają niesamowite widoki a niewielkie wysokości sprawiają, że są to góry, które może odwiedzić niemal każdy.

Bałtyk

Polskie morze to miejsce, które można polecić, ale i takie, przed którym można ostrzegać. Wszystko zależy bowiem od oczekiwań. Ten popularny kierunek odradzamy osobom, które chcą odpocząć w spokoju i relaksować się na plaży. Okres wakacyjny to bowiem nad polskim morzem okres tłumów, a morze nie zdążyło się jeszcze ogrzać, przez co jego temperatura odstrasza. Jest to jednak idealne miejsce do odwiedzenia mniej uczęszczanych miejsc, których na szczęście jeszcze nie brakuje, czy na wycieczki rowerowe.

Podsumowanie

Czerwiec i lipiec to doskonały okres w roku do odwiedzania miejsc, które normalnie nie rozpieszczają temperaturą. Jest to też jednak okres wakacyjny, a więc taki w którym liczba turystów sięga maksimum, a temperatury na południu mogą być nieprzyjemnie wysokie. Warto więc w tym czasie wybrać nieco mniej znane miejsce i dokładnie sprawdzić, jakiej pogody można się spodziewać.