Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Mały budżet, wielka metamorfoza: poradnik renowacji wynajmowanego mieszkania

27 czerwca 2024

Każdy, kto miał w ostatnim czasie okazję szukać mieszkania do wynajęcia wie, jak trudnym jest to zadaniem. Ceny najmu w największych miastach poszły ostro w górę, bo ich dostępność jest stosunkowo mała. W związku z tym nie zawsze udaje się znaleźć takie mieszkanie, które przy dostępnym budżecie będzie spełniało wszystkie wymagania. W dużej części przypadków osoby, które mierzą się z tym wyzwaniem, muszą iść na różnego rodzaju kompromisy licząc na to, że drobne niedogodności uda się wyeliminować w późniejszym czasie. Takie podejście jest oczywiście rozsądne, ale może wiązać się z wieloma niespodziewanymi problemami. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, który pozwala na zrobienie metamorfozy wynajmowanego mieszkania niewielkim kosztem i bez zbytniego ingerowania w samo mieszkanie. Jeśli więc należysz do osób lub po prostu chcesz nieco unowocześnić i usprawnić swoje mieszkanie, to zachęcamy do przeczytania tego krótkiego poradnika.

Tablica perforowana

Jednym z częstych ograniczeń wynajmowania mieszkania jest brak możliwości wiercenia dziur w ścianach czy nawet wbijania gwoździ. Jeśli więc twoja praca, hobby czy codzienne życie wymaga przechowywania w widocznym i łatwo dostępnym miejscu wielu drobiazgów to w większości przypadków jesteś skazany lub skazana na zagracanie biurka, szafki czy stołu tymi drobiazgami. Nie musimy chyba tłumaczyć, w jak dużym stopniu wpływa to na prezencje mieszkania. Jest na to jednak sposób. Jest nim tablica perforowana, a więc gadżet, który można łatwo przykręcić do blatu biurka i stworzyć za nim sztuczną ścianę. Co więcej, ściana ta jest wyposażona w niewielkie otwory, do których można przymocować haczyki, półki czy kubki. Dzięki temu taką tablicę można dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Jest to na tyle dobre rozwiązanie, że coś, co jeszcze niedawno było problemem i zagracało mieszkanie jest teraz czymś ciekawym, co przykuwa wzrok i nadaje wnętrzu nowoczesny i profesjonalny charakter. Co więcej, taka tablica jest płaska i zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu można ją łatwo przenieść w razie przeprowadzki.

Modelem, jaki możemy ci z czystym sercem polecić, jest nowoczesna tablica perforowana DDB. Tablica ta jest dostępna w różnych kolorach i rozmiarach, przez co można ją dopasować do każdego mieszkania i do każdych indywidualnych wymagań. Jest też odpowiednio wytrzymała i schludnie wykonana, a jej montaż nie wymaga narzędzi i jest dziecinnie prosty. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że pasuje ona do blatów o grubości do 6 cm. Zanim więc zdecydujesz się na zakup upewnij się, że twój blat nie jest grubszy.

--shopstart--{"id":444013,"link":444013,"name":"Tablica Perforowana DDB","shortName":"DDB","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/DDB-m-白.jpg","salePrc":319,"originalPrc":349,"itemFootMarkType":"INSTANT_REDUCTION","itemFootMarkValue":30}--shopend--

Szafki

Częstym problemem w wynajmowanych mieszkaniach jest niewystarczająca ilość miejsca do przechowywania. Jest to szczególnie duży problem, ponieważ duża szafa nie tylko zajmuje dużo miejsca, ale jest też problematyczna do przeniesienie w razie przeprowadzki. Jeśli więc chcesz nieco zwiększyć ilość miejsca na twoje rzeczy, to polecamy zakup szafki, która jednocześnie oferuje dużo miejsca i jest na tyle mała, że nie nastarcza problemów podczas jej przenoszenia. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być metalowa szafka CB10 od Flexispot. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach. Mniejsza ma wymiary 64 x 100 x 40 cm, natomiast większa 120 x 80 x 40, dzięki czemu można dobrać taką wielkość, która najlepiej pasuje do dostępnego miejsca. Polecana przez nas szafka charakteryzuje się też stonowanym designem i dwoma klasycznymi kolorami (białym i czarnym), dzięki czemu pasuje do każdego wnętrza i sprawdzi się doskonale zarówno w mieszkaniu, które wynajmujesz teraz, jak i w mieszkaniu, w którym zamieszkasz w przyszłości. To stwierdzenie możemy wygłaszać z dużą pewnością siebie, ponieważ szafka CB10 jest wykonana z wytrzymałego metalu, przez co z łatwością posłuży przez całe dekady.

--shopstart--{"id":472001,"link":472001,"name":"Szafy CB10","shortName":"CB10","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/ICB01(CB10H)-w.jpg","salePrc":799,"originalPrc":799,"itemFootMarkType":"NONE"}--shopend--

Sztuka

To, co znajduje się na ścianach i na półkach ma ogromny wpływ na to jak mieszkanie się prezentuje. Pomyśl więc o zakupie ręcznie wykonanych dzieł sztuki, takich jak obrazy czy rzeźby. Już nawet kilka stylowych dzieł sztuki może całkowicie odmienić wygląd wynajmowanego mieszkania, a jeśli wybierzesz dzieła wykonane przez mało znanych lub początkujących artystów, to być może taka inwestycja w przyszłości zwróci się z nawiązką.

Rośliny

Ludzki mózg jest tak skonstruowany, że lepiej czuje się w otoczeniu natury. Czujemy się wtedy spokojniej i bezpieczniej, a mieszkanie nabiera nowego charakteru i wydaje się bardziej przyjazne. Ta metoda wymaga co prawda nieco pracy, a przeniesienie żywej rośliny jest nieco trudniejsze od przeniesienie wcześniej wspomnianej tablicy perforowanej czy niewielkiej szafki, ale możesz mieć pewność, że twoja praca wróci do ciebie z nawiązką.

Podsumowanie

Jeśli mieszkanie, które obecnie wynajmujesz nie spełnia twoich wymagań i być może myślisz o przeprowadzce, to zanim zdecydujesz się na tak drastyczny krok, zastanów się, czy przy pomocy kilku nowych mebli i elementów wystroju możesz przeprowadzić prawdziwą metamorfozę tego mieszkania i to niedużym kosztem. Takie rozwiązanie jest w naszej opinii bardziej rozsądne, ponieważ uważamy, że koszta, jakie wiążą się z wynajęciem lepszego mieszkania można zainwestować w rzeczy, które teraz usprawnią twoje mieszkania, a które będzie można zabrać ze sobą w razie przeprowadzki. Dlatego taka inwestycja niejako zwraca się podwójnie, a z jej zalet można korzystać przez całe lata.