Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Jak wzmocnić swoje poczucie szczęścia w życiu domowym?

27 czerwca 2024

Posiadanie własnego domu czy mieszkania jest chyba najpopularniejszym marzeniem młodych Polaków. Jest to dla nas całkowicie zrozumiałe. To przecież dom jest miejscem, do którego wracamy najchętniej i w którym czujemy się najlepiej, a tak przynajmniej być powinno. Warto jest więc zrobić wszystko co możliwe, aby maksymalnie zwiększyć poczucie szczęścia w tym miejscu. Istnieje na to wiele sposobów, które zależą od gustu danej osoby, jej zainteresowań, aktualnych potrzeb czy konkretnego mieszkania. Są jednak pewne sposoby, które działają niezależnie od sytuacji i zawsze warto je wprowadzić w swoim domu. Jeśli więc chcesz w swoim domu czuć się jeszcze lepiej, to zachęcamy do przeczytania tego krótkiego artykułu.

Fotel wypoczynkowy

Tak jak już wspomnieliśmy dom jest, a przynajmniej powinien być miejscem, które pozwala zregenerować siły po trudnym dniu i dać siłę do zmierzenia się z kolejnym. Odpowiednia regeneracja nie jest jednak możliwa, jeśli w domu nie masz mebla, na którym możesz poczuć się naprawdę wygodnie i rzeczywiście odpocząć. Może to być kanapa, szezlong, wersalka czy nawet łóżko, ale w naszej opinii nic nie daje takiego komfortu jak odpowiednio wyprofilowany fotel wypoczynkowy. Taki mebel nie tylko zajmuje niewiele miejsca i pasuje do każdego wnętrza, ale też może stanowić centralny punkt pomieszczenia i nadawać mu klasy. Żeby się tak jednak stało fotel musi charakteryzować się odpowiednią jakością i stylem. Możemy polecić dwa modele. Pierwszym jest absolutny hit sprzedażowy i nasz ulubiony produkt od FlexiSpot — obrotowy fotel bujany z uchwytem Lotus XC6. Ten regulowany fotel może się kołysać w przód i w tył, jest wykonany z najwyższej jakości materiałów zarówno jeśli chodzi o wypełnienie, jak i o obicie oraz posiada ukryty schowek, dzięki któremu mebel ten jest jednocześnie praktyczny i stylowy. Skoro już o stylu mowa, to musimy choćby wspomnieć o wyglądzie tego mebla. Łączy on w sobie klasyczną elegancję przywodzącą na myśl bogate amerykańskie mieszkania lat 70. XX wieku i nowoczesność reprezentowaną przez ciekawie zaprojektowane podparcie oraz możliwość zmiany kąta ustawienia podparcia. Taka możliwość pozwala zmienić ustawienie pozycji z siedzącej na leżącą bez trudu i bez wstawania. Dzięki temu fotel ten można z powodzeniem wykorzystywać do relaksowania się podczas oglądania filmu czy serialu albo ucięcia sobie drzemki, ale również do grania w gry wideo czy nawet do pracowania.

--shopstart--{"id":766015,"link":766015,"name":"Obrotowy fotel bujany z uchwytem Lotus XC6/XR6","shortName":"Lotus XC6/XR6","url":"https://s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/XC6-haupt-01.jpg","salePrc":2199,"originalPrc":2499,"itemFootMarkType":"INSTANT_REDUCTION","itemFootMarkValue":300}--shopend--

Ciekawy design opisywane fotela sprawił, że wiele osób się w nim zakochało bez reszty, ale dla wielu może być on zbyt odważny. Takim osobom polecamy elektryczny fotel bujano-obrotowy XR5. Ten fotel relaksacyjny daje wspomniane wcześniej korzyści, jednocześnie reprezentując bardziej klasyczny styl, który będzie pasował do każdego pomieszczenia. Dodatkową zaletą tego modelu jest elektryczne sterowanie, dzięki któremu zmiana pozycji jest jeszcze łatwiejsza i można było wyposażyć ten fotel w port USB do ładowania urządzeń mobilnych.

--shopstart--{"id":770001,"link":770001,"name":"Elektryczny Fotel Bujano-Obrotowy XR5","shortName":"XR5","url":"https://s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/XR5-SKU-01.jpg","salePrc":2299,"originalPrc":2999,"itemFootMarkType":"INSTANT_REDUCTION","itemFootMarkValue":700}--shopend--

Odpowiedni materac

Skoro udało nam się już znaleźć miejsce do relaksowania się popołudniami i wieczorami, to pora zająć się odpowiednim komfortem nocą. Kluczem do spokojnego i regeneracyjnego snu, co w oczywisty sposób wpływa na poczucie szczęścia płynące ze spędzania czasu we własnym domu, jest zastosowanie odpowiedniego materaca. Dobrze dobrana twardość, zastosowana technologia wypełnienia i materiał sprawiają, że zasypianie jest łatwiejsze, a sen jest bardziej regeneracyjny. W tym przypadku nie możemy jednak polecić żadnego konkretnego modelu, ponieważ w tym przypadku dużo zależy od konkretnych preferencji użytkownika. Tym, co możemy polecić, jest odwiedzenie profesjonalnego sklepu z materacami i „przymierzenie” kilku modeli. Zwróć w tym miejscu uwagę na twardość i to jak materac sprężynuje. Jedni wolą bowiem materace piankowe, inni sprężynowe, a jeszcze inni połączenie obu tych metod. Radzimy też, aby na tym polu zbytnio nie oszczędzać, w końcu materac jest rzeczą, z którą mamy kontakt codziennie przez około jedną trzecią doby i która bezpośrednio wpływa na to, jak czujesz się po obudzeniu się rano.

Fotel biurowy

Ostatnia nasza propozycja jest skierowana do osób, którym zdarza się pracować z domu, które są gamerami lub z innego powodu muszą przez dłuższy czas siedzieć przy biurku czy stole. Osobom takim polecamy zakup fotela biurowego, który można regulować w przynajmniej kilku kluczowych płaszczyznach. Standardem jest, że w fotelach biurowych można regulować wysokość siedziska i kąt oparcia, ale to za mało. Polecamy zakup takiego fotela, w którym można zmienić wysokość podłokietników, kształt podparcia lędźwiowego odcinka kręgosłupa i wysokości zagłówka. Dzięki temu można fotel wyregulować tak, że zmęczenie wynikające z długotrwałego siedzenia jest wyraźnie zredukowane. Odpowiednie, ustawienie ciała, w którym stawy są ustawione prosto, a kręgosłup jest w naturalnej pozycji sprawia bowiem, że naprężenia, na jakie narażone jest ciało, są mniejsze, dzięki czemu mniejsze jest też ogólne zmęczenie.

Podsumowanie

Najlepszym, w naszej opinii, sposobem na wzmocnienie poczucia szczęścia w domowym życiu jest więc podniesienie jego komfortu poprzez zastosowanie mebli odpowiedniej jakości, dzięki którym dom będzie mógł odpowiednio spełniać swoje zadania, a więc być miejscem, w którym można naładować baterie i odpocząć po trudnym dniu. Pamiętaj, że zakup mebli, które mają dać ci poczucie większego komfortu nie są tak naprawdę inwestycją w mieszkanie, a inwestycją we własne szczęście i dobre samopoczucie.