Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Jak określić idealną wysokość stołu? [Doradztwo w zakresie kupna]

04 kwietnia 2024

Komfortowe miejsce pracy i funkcjonalne wyposażenie stanowią podstawę skutecznego funkcjonowania. Ale ważny element jest często zaniedbywany - biurko. , w szczególności wysokość biurka najbardziej odpowiednią dla użytkownika. Znając i wybierając odpowiedni standard - wysokość stołu, można osiągnąć więcej przy mniejszym.

Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednią wysokość biurka. Podświetla standardy branżowe, średnie i głęboki wpływ, jaki ten pozornie mały szczegół może mieć zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i na wyniki zawodowe.

Jaka jest standardowa wysokość stołu?

Standardy branżowe dotyczące wysokości stołu do pisania wynoszą zazwyczaj od 70 do 76 cm. Standard ten jest przeznaczony dla osób o średnim wzroście, który wynosi zwykle od 1,60 do 1,80m i jest stosowany w biurach i miejscach pracy na całym świecie. Celem jest stworzenie spójnego i wygodnego środowiska pracy dla szerokiej gamy osób.

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że standard ten jest dyrektywą ogólną. Indywidualne różnice w wysokości ciała, proporcjach ciała i preferencjach ergonomicznych mogą wymagać dostosowania do ergonomicznej wysokości biurka.

Jaka jest średnia wysokość stołu?

Przeciętna wysokość biurka jest czynnikiem decydującym o ergonomicznym i wygodnym miejscu pracy. Zazwyczaj standardowa wysokość stołu wynosi 71-76 cm, co jest wystarczające dla większości dorosłych.

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że indywidualne proporcje ciała są różne. Przeprowadźmy teraz szczegółowe badanie wysokości stołów dla niektórych grup wiekowych. W trzech różnych tabelach przedstawiono średnią wysokość biurka dla dzieci, młodzieży i dorosłych, aby zapewnić pełne zrozumienie optymalnego sposobu organizacji pracy dla różnych grup wiekowych.

Średnia wysokość stołu dla dzieci

Średnia wysokość stołu dla nastolatków

Średnia wysokość biurka dla dorosłych

Średnia wysokość biurka dla dorosłych

Dlaczego wysokość biurka jest ważna?

Wysokość biurka okazuje się być ukrytym głównym graczem, który ma ogromny wpływ na komfort, postawę i ogólną wydajność pracy. Nieprawidłowa wysokość biurka może być odczuwalna przez choroby układu mięśniowo-szkieletowego, nadmierne wysiłek oczu i ogólny dyskomfort. Dlatego przy wyborze biurka należy zachować odpowiednią ergonomię. Często chwalą się tym:

Komfort i wygoda: Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 619 milionów ludzi na świecie cierpi na ból w dolnej części pleców (LBP). Jest to jedna z najdroższych chorób dla ludności pracującej na świecie. Dlatego ważne jest, aby kupić dobrze dopasowaną wysokość stołu, która zapewnia komfort dzięki neutralnej pozycji nadgarstka i ramion, a tym samym zmniejsza dyskomfort i ewentualne problemy zdrowotne.

Wspieranie postawy: Według danych Amerykańskiego Stowarzyszenia Chiropractyków, ponad 31 milionów Amerykanów ma złą postawę w każdej chwili. Aby zmniejszyć ryzyko problemów mięśniowo-szkieletowych, należy również dostosować wysokość stołu do kręgosłupa.

Możliwość dostosowania do różnych zadań: Biurko o regulowanej wysokości umożliwia wykonywanie wielu zadań — od skoncentrowanego komputera na wysokości siedzenia po wspólne spotkania na wysokości. Wszechstronność ta nie tylko wspiera zdrowie fizyczne, ale także poprawia wydajność pracy, ponieważ biurko spełnia wymagania różnych scenariuszy pracy.

Jak określić ergonomiczną wysokość stołu?

Ergonomiczna wysokość biurka jest niezbędna dla wygodnego i wydajnego miejsca pracy. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby bezproblemowo dopasować wysokość stołu:

1. Zmierz wysokość łokcia w pozycji siedzącej i stojącej

Niezależnie od tego, czy siedzisz czy stoisz, powinieneś zmierzyć odległość od podłogi do łokcia, zachowując kąt 90 stopni. W ten sposób można określić idealną wysokość dla wygodnego siedzenia i pozycji stojącej.

2. Uwzględnij naturalną postawę

Nawet jeśli twoje ramiona są dolne i zrelaksowane, a plecy zachowują naturalną krzywiznę, twój łokieć nadal powinien mieć kąt 85-95°.

3. Użyj normalnej wysokości stołu jako odniesienia

Wysokość biurka powinna wynosić od 71 do 76 cm. Dostosuj wysokość do swoich wymiarów, aby zachować ergonomiczne wyrównanie i umożliwić zarówno siedzenie, jak i stojące.

4. Znać zgodność między krzesłem a biurkiem

Sprawdzić zgodność między wysokością krzesła a wysokością stołu. Krzesło powinno umożliwić wyrównanie stóp płasko na podłodze, aby zwiększyć krążenie krwi i zmniejszyć ciśnienie na dolnej części pleców. Krzesło biurowe wygodne dla biura i Gaming BS8 Pro firmy FlexiSpot posiada wielofunkcyjne uchwyty, które pozwalają regulować nachylenie oparcia i wysokość. Dzięki temu mogą być skutecznie dostosowane do indywidualnych potrzeb i umożliwiają wygodną pozycję siedzącą.

--shopstart--{"id":444001,"link":444001,"name":"Krzesło Biurkowe Ergonomiczne BS8-PRO","shortName":"BS8-PRO","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/BS8P-NEW.jpg","salePrc":1599,"originalPrc":2099,"itemFootMarkType":"CUSTOMIZE","itemFootMarkInput":"-500 zł"}--shopend--

5. Wystarczająco dużo miejsca na klawiaturę i mysz

Biurko powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić klawiaturę i mysz w pozycji neutralnego nadgarstka.

Wykonując te kroki, stworzysz miejsce pracy, które będzie pasować do Twoich indywidualnych wymiarów ciała i zwiększy Twój komfort i ogólne samopoczucie. A jeśli chcesz wybrać idealną wysokość stołu zgodnie z indywidualnymi proporcjami ciała, możesz również wzorować się na powyższej tabeli.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze biurka?

Wybierając idealne biurko, nie chodzi tylko o estetykę. Należy wziąć pod uwagę te kluczowe czynniki, aby zapewnić optymalne miejsce pracy.

Dostępna powierzchnia biurowa

Jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze biurka, jest dostępna przestrzeń w biurze. Elektrycznie regulowany stolik E7Q z 4-nogami nadaje się szczególnie do dużych blatów biurowych i zapewnia wystarczającą powierzchnię roboczą.
--shopstart--{"id":446005,"link":446005,"name":"Biurko Regulowane z 4 Nogami E7Q","shortName":"E7Q","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/E7Q-NEW-HO.jpg","salePrc":3999,"originalPrc":3999,"itemFootMarkType":"NONE","itemFootMarkInput":"-1400 zł"}--shopend--

Niezależnie od tego, czy pracujesz w przestronnym biurze domowym, czy w małym pomieszczeniu, ważne jest, aby wybrać biurko, które będzie płynnie wpasować się w otoczenie. Biurka są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Rozdziel biuro na mniejsze części i wybierz biurko, które najlepiej wykorzysta dostępną przestrzeń. To nie tylko zwiększa funkcjonalność Twojej pracy, ale także przyczynia się do zorganizowanego i efektywnego środowiska pracy.

Wymiary i powierzchnia

Wymiary biurka odgrywają kluczową rolę w tworzeniu wygodnego i praktycznego miejsca pracy. Podczas gdy standardowe wysokości stołów w Niemczech często wynoszą od 120 do 180 cm szerokości, 75 cm głębokości i 68 do 76 cm wysokości, najlepsze wymiary stołów są te, które są dostosowane do Twoich szczególnych potrzeb.

Należy wziąć pod uwagę zadania, które będą wykonywane i urządzenia, które będą używane. Biurko z dużą powierzchnią roboczą zapewnia wystarczająco dużo miejsca na sprzęt roboczy, niezależnie od tego, czy jest to komputer, dokumentacja czy inne narzędzia. Promuje to ergonomiczny komfort i wspiera pracę.

Przechowywanie

Przestrzeń magazynowa jest ważnym czynnikiem dla uporządkowanej i zorganizowanej przestrzeni roboczej. Oceń swoje potrzeby w zakresie przechowywania i wybierz biurko z odpowiednimi rozwiązaniami.

Biurka z wbudowanymi szufladami, półkami lub szafkami zapewniają wygodne przechowywanie ważnych przedmiotów. Jeśli w pracy jest dużo dokumentów lub urządzeń, należy wybrać biurko z wystarczającą ilością miejsca.

Dobrze zorganizowane biurko nie tylko zwiększa efektywność, ale także pomaga w uporządkowanym i estetycznym środowisku biurowym.

Dodatkowe wskazówki dotyczące ergonomicznego biurka

Zwiększ swoją ergonomię dzięki dodatkowym wskazówkom:

1. Zainwestuj w ergonomiczne krzesło biurowe z podparciem lędźwiowym do indywidualnej wysokości siedzenia, takie jak krzesło biurowe z włoską mechaniką Donati BS12 Pro od FlexiSpot.

--shopstart--{"id":436005,"link":436005,"name":"Krzesło Biurkowe Ergonomiczne BS12-PRO","shortName":"BS12-PRO","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/BS12P- NEW.jpg","salePrc":1799,"originalPrc":2249,"itemFootMarkType":"INSTANT_REDUCTION","itemFootMarkValue":450,"itemFootMarkInput":"-450 zł"}--shopend--

2. Systemy do zarządzania kablami do porządnego biurka, takie jak elastyczne i oszczędzające miejsce zarządzanie kablami cmp017 od FlexiSpot.
--shopstart--{"id":438003,"link":438003,"name":"Prowadnica Kablowa CMP017","shortName":"CMP017","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/cm017-Black.jpg","salePrc":199,"originalPrc":199,"itemFootMarkType":"NONE"}--shopend--

3. Dodatkowe funkcje, takie jak nachylone blaty lub zintegrowane ładowarki, poprawiają użyteczność i wydajność.

4. Używaj stołów narożnych, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń w mniejszych pomieszczeniach, takich jak regulowana wysokość stołu narożnego E7L z 3 silnikami FlexiSpot.


--shopstart--{"id":628002,"link":628002,"name":"Biurko Narożny E7L","shortName":"E7L","url":"//s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/E7L_haupt2.jpg","salePrc":2599,"originalPrc":2599,"itemFootMarkType":"NONE","itemFootMarkInput":"-500 zł"}--shopend--

Wnioski

Wybór standardowej wysokości biurka ma zasadnicze znaczenie dla produktywnego miejsca pracy. Od standardów przemysłowych po indywidualne miary - niniejszy przewodnik wyjaśnia znaczenie ergonomii. Zrób kolejny krok - zainwestuj w swoje dobre samopoczucie. Odkryj naszą ofertę biurków, które zapewniają optymalny komfort. Zmień swoje miejsce pracy już dziś i oczekuj sprawnej przyszłości.

FAQ

Jaka jest standardowa wysokość stołu?

Zazwyczaj wysokość biurka wynosi od 68 do 76 cm i jest odpowiednia dla osób o rozmiarze 1,60 - 1,80 metra. Jednak dla optymalnego komfortu i ergonomii ważne jest dostosowanie wysokości do indywidualnych potrzeb.

Jak siedzieć przy najbardziej ergonomicznym biurku?

Ergonomiczna pozycja siedząca obejmuje prostą postawę, łokcie pod kątem 90 stopni, rozluźnione ramiona i obie stopy mocno stojące na podłodze.

Czy korzystanie z biurka z regulacją wysokości jest dobrym pomysłem?

Korzystanie z biurka o regulowanej wysokości jest w rzeczywistości dobrym wyborem, ponieważ umożliwia on siedzenie w kombinacji. Oznacza to, że możesz przełączać się między siedzeniem a stojącym przez cały dzień.

Podejście to jest uważane za korzystne dla dobrego samopoczucia fizycznego, ponieważ pomaga zmniejszyć potencjalne negatywne skutki związane z dłuższym siedzeniem lub stojącym. Włączając zarówno siedzenie, jak i stanie w rutynę pracy, promujesz lepszą postawę, ograniczasz siedzącą aktywność i przyczyniasz się do ogólnego stanu zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego, zwiększając produktywność i komfort.