Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Jak budka telefoniczna o regulowanej wysokości przekształca otwarte przestrzenie robocze

05 czerwca 2024

Osoby odpowiedzialne za planowanie przestrzeni biurowej stoją przed jednym zadaniem. Mają one tak zoptymalizować obszar roboczy, aby zapewnić maksymalną produktywność przy zachowaniu jak najmniejszych kosztów. Na przestrzeni lat i wielu praktycznych testów środowisko niemal jednogłośnie uznało, że w większości przypadków otwarte biuro jest najlepszym rozwiązaniem. Duża, otwarta i niepodzielona ścianami przestrzeń daje bowiem największe możliwości, a jest przy tym najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. To rozwiązanie ma jednak jedną kluczową wadę, która znacząco wpływa na doświadczenia pracowników. Marka FlexiSpot znalazła jednak rozwiązanie tej wady i przygotowała produkt, który jest w stanie przekształcić taką przestrzeń i sprawić, że będzie ona niemal idealnym miejscem do pracy.

Zalety i wady otwartej przestrzeni biurowej

Otwarte biuro ma wiele zalet, do najważniejszych z nich należą:

1. Niski koszt wyposażenia biura

2. Mniejszy koszt utrzymania prawidłowej temperatury

3. Łatwość nawiązywania kontaktów pomiędzy pracownikami

4. Duża elastyczność biura

5. Wzajemne wspieranie się pracowników

Rozwiązanie to ma też jednak swoje wady:

1. Hałas

2. Brak prywatności

3. Wiele rozpraszaczy

Ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu udaje się zachować zalety otwartego biura, jednocześnie eliminując jego wady jest stworzenie biura, w którym pracownik nie ma jasno przypisanego stanowiska, a może swobodnie poruszać się po biurze i korzystać z różnych jego części w zależności od wykonywanego zadania. Najtrudniejszą przeszkodą jest hałas. Dlatego w nowoczesnych biurach sposobem na wyeliminowanie tej przeszkody jest zastosowanie specjalnych dźwiękoszczelnych kabin, które tworzą odcięte od reszty biura przestrzenie wolne od hałasu, wścibskich oczu i rozpraszaczy.

Czym jest budka telefoniczna do biura?

Budka telefoniczna do biura, czy też komora dźwiękoszczelna to niewielkie pomieszczenie lub niewielka ruchoma budka wyposażona we własne zasilanie i miejsce do pracy zaprojektowana tak, aby tworzyć szczelną barierę pomiędzy wnętrzem takiej budki a resztą biura. Ściany dźwiękoszczelnej budki, jak model M1 dostępny na stronie flexiSpot.pl., są wyłożone specjalną pianką wykonaną z materiału dźwiękochłonnego, dzięki czemu odgłosy otoczenia niemal nie wnikają do wnętrza takiej zamkniętej przestrzeni tworząc niewielką oazę ciszy i spokoju.

Wykorzystanie zalet otwartego biura

Jeśli część pracowników w twoim biurze przez przynajmniej część dnia musi skupić się na złożonym zadaniu i do efektywnej pracy osoby takie wymagają ciszy, to możesz rozważyć dwa rozwiązania. Jednym z nich jest stworzenie osobnych biur dla takich osób i przydzielenie im dedykowanego cichego miejsca. Nie jest to jednak rozwiązanie optymalne. Własne biuro, choć może brzmieć jak wyróżnienie, sprawia, że taki pracownik czuje się odcięty od reszty biura i z czasem zaczyna czuć, że nie należy do części zespołu lub nie jest z nim tak zżyty, jak inni członkowie.


Możesz też wybrać drugie rozwiązanie. Jest nim stworzenie cichych miejsc, do których tego typu pracownik będzie się mógł udać, kiedy będzie potrzebował ciszy, a przez resztę czasu będzie mógł spędzać czas z innymi pracownikami biura, wchodzić w nimi w interakcje i konsultować się na bieżące tematy. Dzięki temu udaje się korzystać z zalet otwartego biura nie odcinając pracowników wymagających ciszy od reszty zespołu.

Wykorzystanie zalet prywatnej przestrzeni

Wiele firm docenia zalety otwartej przestrzeni roboczej, głównie przez niższy koszt utrzymania tego typu biura, jednocześnie zapominając o potrzebach ludzi, którzy do wydajnej pracy potrzebują czasami posiedzieć w ciszy. Osoby takie mogą pracować wydajniej w ciszy z przynajmniej kilku powodów. Zdarza się, że części osób trudno jest sobie poradzić ze skomplikowanym zadaniem, kiedy otoczenie jest za głośne. Innym przykładem zadań, które lepiej jest realizować w ciszy, są zadania, które wymagają długiego skoncentrowania. W otwartej przestrzeni zaczepki kolegów czy nieprzewidziane sytuacje mogą takie osoby wybijać z rytmu, do którego muszą następnie wrócić, aby pracować z pełną wydajnością, co oczywiście wymaga czasu. Jeśli więc twoja firma decyduje się na prace w systemie otwartego biura, to nie zapominajcie o potrzebach części osób i stwórzcie dla nich miejsce, do którego mogą się udać i przez przynajmniej jakiś czas pracować w ciszy.

Lepsza jakość obsługi klienta

Jak można się domyślać, inna nazwa dźwiękoszczelnej kabiny do biura, a więc budka telefoniczna do biura, nie wzięła się z niczego. Tego typu narzędzia są bowiem w biurach najczęściej wykorzystywane do prowadzenia rozmów z klientami, kontrahentami i ważnymi partnerami. Profesjonalna rozmowa telefoniczna jest o wiele bardziej poważna, kiedy w tle klient słyszy ciszę, zamiast krzyków, rozmów czy żartów. Nieprzewidziane odgłos w tle czy podsłyszana rozmowa mogą być przyczyną utraty zaufania lub zwyczajnie budować obraz firmy, które do swoich partnerów nie podchodzi w profesjonalny sposób, a raczej podczas rozmowy telefonicznej przypomina spam center czy tanie biuro obsługi klienta gdzieś w Indiach.

Zalety budki M1

Gdybyśmy mieli polecić jeden produkt zapewniający ciche miejsce w biurze, byłaby to zapewne nowość od FlexiSpot, a więc budka telefoniczna o regulowanej wysokości M1. Produkt ten charakteryzuje się doskonałą dźwiękoszczelnością na poziomie 25 dB, dobrą jakością wykonania opartą o takie materiały jak aluminium i hartowane szkło, jak również stylowym wyglądem, który dzięki zastosowaniu kilku stonowanych kolorów jest w stanie dopasować się do każdego wystroju biura. Jeśli więc działasz w firmie, w której osoby pracujące na open space, a więc w otwartym biurze, nie mają miejsca, do którego mogą się udać, aby przez jakiś czas popracować lub porozmawiać z kimś przez telefon w ciszy, to polecamy inwestycję w komorę dźwiękoszczelną, dzięki której osoby takie będą mogły czerpać korzyści z oazy ciszy i spokoju, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie zarówno na ich samopoczucie, jak i na produktywność.