Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu: Najważniejsze daty i harmonogram

20 czerwca 2024

Zgodnie z antyczną tradycją raz na cztery lata świat skupia swoją uwagę na zmaganiach najlepszych sportowców świata, którzy przez niemal trzy tygodnie uczestniczą w zmaganiach, w których nagrodą jest tytuł mistrza olimpijskiego w swojej dyscyplinie. Najbliższy taki turniej rozpocznie się jeszcze w tym roku, co jest dla nas ogromnym powodem do radości. Aby nieco okiełznać naszą ekscytację i pomóc ci w przygotowaniach do uczestniczenia w tym wydarzeniu postanowiliśmy przedstawić harmonogram zbliżającej się olimpiady, skupiając się na najważniejszych wydarzeniach dla nas jako Polaków, jak i na momentach, które będą ważne dla całego globu.

26 Lipca — ceremonia otwarcia

Choć pierwsze olimpijskie zmagania będą miały miejsce już 24 lipca, bo wtedy rozpoczyna się turniej piłki nożnej i rugby 7, to oficjalne rozpoczęcie wspaniałej imprezy, jaką zapewne będzie Olimpiada w Paryżu 2024 będzie miało miejsce 26 lipca. Ceremonia otwarcia igrzysk zwykle jest pompatycznym i widowiskowym wydarzeniem, przez co zawsze jest godna uwagi, ale w tym roku jest ku temu dodatkowy powód. Pierwszy raz w historii nie odbędzie się ona bowiem na stadionie, a poza nim. Spektakl ma się rozgrywać wzdłuż brzegów Sekwany, jak i na samej rzece. Choć nie znamy jeszcze szczegółów tego show i prawdopodobnie nie poznamy ich do dnia otwarcia, to możemy być pewni, że francuscy artyści przygotowywują dla nas właśnie coś wyjątkowego.

27 lipca - 4 sierpnia — tenis

W tych dniach rozgrywane będą turnieje tenisowe, co do który polscy kibice mogą mieć niemałe oczekiwania. W tych zawodach oprócz pierwszej kobiecej rakiety świata i najlepiej opłacanej kobiety w sporcie, czyli oczywiście Igi Świątek, wystąpią: Magda Linette, Magdalena Fręch i Hubert Hurkacz, a więc trójka utalentowanych zawodników, z których każdy przy odrobinie szczęścia może sięgnąć po medal.

27 lipca - 10 sierpnia — boks

Mniej oczywistą dyscypliną, w której nasze zawodniczki mogą osiągnąć sukces jest boks. Na tegorocznej olimpiadzie wystąpią bowiem trzy młode i utalentowane wojowniczki. Elżbieta Wójcik — brązowa medalistka igrzysk europejskich i pięciokrotna mistrzyni Polski, Aneta Rygielska — brązowa medalistka igrzysk europejskich i trzykrotna mistrzyni Polski oraz Julia Szeremeta — mistrzyni kraju juniorek i seniorek. W turnieju wystąpi też dwóch Polaków: Damian Durkacz i Mateusz Bereźnicki, którym będziemy kibicować z niemniejszym zapałem.

1 Sierpnia — lekkoatletyka

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczną się olimpijskie zawody na stadionie lekkoatletycznym i potrwają one aż do dnia zakończenia igrzysk. Zawody te są zaplanowane tak, że w każdym dniu rozgrywany jest przynajmniej jeden finał, choć zwykle jest ich znacznie więcej, bo nawet 9. Ostatnia forma naszych sportowców sprawia, że każdego dnia czekać będzie na ciebie coś ciekawego i niemal codziennie Polacy będą mieli szansę na zdobycie medali. Podejrzewamy więc, że osoby, które zdecydują się na śledzenie zawodów lekkoatletycznych na tej olimpiadzie, będą mogły spodziewać się wielu emocji i chwil sukcesu.

7 sierpnia — wspinaczka szybka kobiet

Tegoroczne olimpijskie zawody we wspinaczce sportowej będą dopiero drugimi tego typu zawodami w historii olimpiady. Mimo tego ta dyscyplina już zdobyła w naszym kraju rzeszę fanów. Stało się tak głównie za sprawą aktualnej rekordzistki świata we wspinaczce na czas — Aleksandry Mirosław. Jako że na zbliżającej się olimpiadzie w Paryżu rozdane zostaną nie dwa, a cztery medale w tej dyscyplinie, to możemy mieć nadzieję, że tę olimpiadę nasza zawodniczka skończy nie tylko z rekordem świata, ale i z medalem.

9-10 sierpnia — breakdance

Skoro już wspomnieliśmy o nowych konkurencjach, to warto zaznaczyć, że na tegorocznej olimpiadzie po raz pierwszy pojawi się breakdance (dla tych, co nie wiedzą, to taki taniec na głowie). Turniej ten zostanie rozegrany pod sam koniec zawodów i z pewnością przyciągnie całą masę ciekawskich oczu.

27-28 lipca i 6-7 sierpnia — skateboarding

Inną stosunkowo nową konkurencją, jaka pojawi się na olimpiadzie w Paryżu będzie skateboarding. Te zawody, podobnie jak wspomniana wcześniej wspinaczka sportowa pojawi się na olimpiadzie dopiero po raz drugi. Zawody będą rozgrywane w dwóch konkurencjach, streecie i parku, a więc środowiskach, które mają symulować ulicę i skatepark.

11 sierpnia — ceremonia zamknięcia

W ostatnim dniu największej imprezy sportowej 2024 roku odbędą się finały kilku dyscyplin drużynowych, w tym finał turnieju siatkarskiego. Dlatego datę 11 sierpnia warto zapamiętać nie tylko jako smutny dzień zakończenia święta sportu, ale też jako dzień, w którym być może nasi siatkarze zdobędą tytuł mistrzów olimpijskich. Tytuł ten naszym reprezentantom jak do tej pory udało się zdobyć tylko raz i było to w 1976. Biorąc pod uwagę aktualną formę naszych mistrzów, jako kibice możemy mieć nadzieję, że wyczyn ten uda się powtórzyć, choć niezależnie od wyniku będziemy wspierać naszą reprezentację i już jej udział w tym turnieju dla wiernych kibiców jest największą nagrodą.

Podsumowanie

Jesteśmy przekonani, że na zbliżającej się wielkimi krokami będziemy świadkami wielu zaskoczeń. Jest niemal pewne, że jacyś faworyci zawiodą, a sportowcy, na których nikt nie liczy okażą się czarnymi końmi i przyniosą nam zaskakującą radość. Warto więc nie skupiać się jedynie na występach, w których Polacy są faworytami, ale na wszystkich, w których nasi rodacy występują. Warto szczególnie skupić się na dyscyplinach, w których nasza reprezentacja jest spora, takich jak: żeglarstwo, zapasy, szermierka, strzelectwo, pływanie, kolarstwo torowe, kajakarstwo czy jeździectwo. W ten sposób nie tylko poznasz ciekawe dyscypliny, ale być może będziesz mieć udział w niespodziewanym sukcesie.

Jeśli chcesz cieszyć się olimpijskimi chwilami w swoim salonie, ręczny fotel rozkładany XC3 z wysokim oparciem może być idealnym meblem. Dzięki prostemu uchwytowi ukrytemu w prawym podłokietniku, oparcie można ustawić w trzech różnych pozycjach. Ta elastyczność zapewnia maksymalny komfort bez potrzeby dodatkowej przestrzeni. Idealny do ciasnych przestrzeni, krzesło działa bez zasilania - dzięki czemu możesz oglądać ceremonię zamknięcia w komforcie i relaksie.
--shopstart--{"id":756005,"link":756005,"name":"Ręczny fotel z płaskim i szerokim podnóżkiem XC3","shortName":"XC3","url":"https://s3.springbeetle.eu/prod-eu-s3/trantor/attachments/PL/XC3-haupt-001.jpg","salePrc":1499,"originalPrc":1999,"itemFootMarkType":"NONE"}--shopend--