Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Idealne domowe biuro: kabiny dźwiękoszczelne sposobem na zwiększenie prywatności i koncentracji

04 lipca 2024

Praca zdalna kojarzy się z pracą w klimatycznej kawiarni, na plażowym leżaku czy przynajmniej w domowym zaciszu. Nie zawsze jednak nasze wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością. Jesteśmy przekonani, że szczególnie osoby posiadające dzieci zgodzą się ze stwierdzeniem, że praca z domu może wiązać się z koniecznością zmierzenia się z większym harmiderem i większą ilością rozpraszaczy niż praca w biurze. To wyzwanie jest szczególnie odczuwalne latem, kiedy to dzieci zaczynają wakacje i większą część dnia spędzają w domu.

W takiej sytuacji wielu rodziców normalnie pracujących z domu ratuje się przenosząc się do biura, pracując z kawiarni czy zakładając słuchawki tłumiące dźwięk. Każde z tych rozwiązań w jakimś sensie działa, ale wiąże się też z ograniczeniami. Powrót do biura to jednocześnie powrót do dojazdów, praca z kawiarni potrafi być mało komfortowa pod względem psychicznym i wiąże się z dodatkowymi kosztami, a praca w słuchawkach nie jest do końca wygodna i nie chroni przed każdym rodzajem rozpraszaczy.

My jednak chcemy podpowiedzieć ci metodę, która nie posiada wymienionych wad i pozwala pracować spokojnie z domu, nawet jeśli panuje w nim burzliwa atmosfera wypełniona śmiechem i krzykami dzieci. Rozwiązaniem tym są kabiny dźwiękoszczelne, takie jak modele: P1SG-EU, P1SH-EU czy P1SL-EU. W tym krótkim artykule opiszemy funkcje takich kabin, przykłady ich zastosowania i sposoby, w jakie są one w stanie zwiększyć produktywność w domowym biurze.

Kabiny dźwiękoszczelne — zasada działania i zastosowanie

Zasada działania kabiny dźwiękoszczelnej jest banalnie prosta i bezpośrednio odnosi się do nazwy tego biurowego gadżetu. Kabina dźwiękoszczelna to więc nic innego jak niewielka budka, wykonana z materiałów pochłaniających dźwięk, dzięki czemu siedząc w jej wnętrzu użytkownik jest odcięty od zewnętrznych hałasów, a osoby znajdujące się na zewnątrz kabiny nie słyszą, co dzieje się w jej wnętrzu. Dzięki temu kabina dźwiękoszczelna może stanowić swojego rodzaju oazę ciszy i spokoju, nawet znajdując się wewnątrz hałaśliwego pomieszczenia.

Cichy kąt

Możliwości, jakie daje kabina dźwiękoszczelna, można wykorzystywać na wiele różnorodnych sposobów, w tym na takie, które są pomocne w pracy zdalnej. Podstawowym jest stworzenie sobie cichego kąta, w którym panuje atmosfera spokoju i ciszy, niezależnie od tego, co dzieje się w jej otoczeniu. To pozwala skupić się na złożonym zadaniu i skoncentrować swoje wysiłki na pracy, zamiast co chwilę uciekać myślami, bo jakiś nagły dźwięk czy krzyk dziecka odwrócił twoją uwagę.

Jasno wyznaczone granice

Pracując zdalnie z domu, w którym toczy się życie rodzinne warto wyznaczyć sobie pewne granice, które jasno wyznaczają czas pracy. W tym przypadku kabina dźwiękoszczelna sprawdza się doskonale, bo chyba nie ma bardziej wyraźnego sygnału dającego do zrozumienia, że nie można ci w danej chwili przeszkadzać, niż zamknięcie się w dźwiękoszczelnej kabinie.

Praca z dźwiękiem

Kabina dźwiękoszczelna jest też doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby, której praca w jakimś sensie wiąże się z dźwiękiem. Mogą to być oczywiste zastosowania, takie jak praca lektora polegająca na nagrywaniu własnego głosu czy praca muzyka polegająca na tworzeniu muzyki, ale też mniej oczywiste sytuacje, jak montaż i edycja dźwięku, czy nawet prowadzenie profesjonalnych rozmów telefonicznych.


Zalety modeli P1SG-EU, P1SH-EU i P1SL-EU

Kabiny dźwiękoszczelne wywodzą się z dużych biur zorganizowanych w otwartym stylu, a więc miejsc, w których kipi praca, co oczywiście wiąże się z dużą ilością hałasu. Taki styl biura wymaga stworzenia miejsca, które jest odcięte od zgiełku i daje szansę na pracę w ciszy. Dlatego większość dźwiękoszczelnych kabin swoją stylizacją nawiązuje do stylu korporacyjnego i nie do końca pasuje do wystroju biura domowego. W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się już na tyle normalna, że powstają modele dźwiękoszczelnych kabin, które już na etapie projektowania są tworzone z myślą o domowych biurach. Przykładami takich modeli mogą być dźwiękoszczelne kabiny do domowego biura: P1SG-EU, P1SH-EU i P1SL-EU. Ich design jednocześnie tworzy profesjonalną atmosferę i pasuje do domowego wystroju.

Ciekawy design to jednak niejedyna zaleta tych dźwiękoszczelnych kabin. Ich najważniejszą zaletą jest bowiem ich kompleksowe podejście do tego, co w domowym biurze jest potrzebne. Kabiny te posiadają własne oświetlenie, wentylację, zasilanie, jak również ergonomiczne miejsce do siedzenia i wygodny regulowany blat. Dzięki temu kabina dźwiękoszczelna może być nie tylko miejscem, w którym panuje przyjemna cisza, ale również miniaturowym, biurem, w którym znajduje się wszystko, czego potrzebujesz do komfortowej i wydajnej pracy.

Podsumowanie

Hałas ulicy, zachowanie sąsiadów, ptaki, czy codzienne życie innych domowników potrafi generować hałas, który znacząco utrudnia pracę w domowym biurze. Jak pokazały badania, praca w środowisku zanieczyszczonym hałasem jest mniej produktywna, wymaga większego zaangażowania, sprzyja popełnianiu błędów i może być przyczyną stresu. Jeśli więc należysz do osób, które najlepiej czują się w ciszy, wykonujesz złożone zadania, które wymagają doskonałego skupienia lub po prostu w twoim domowym biurze nie zawsze panuje odpowiedni spokój, to gorąco zachęcamy cię do rozważenia wyposażenia go w dodatkową funkcję, jaką jest możliwość odcięcia się od hałasów świata zewnętrznego i zamknięcie się w bańce spokoju i ciszy. Uważamy, że taka inwestycja spłaci się szybciej niż podejrzewasz, ponieważ pozwoli ci lepiej wykorzystywać czas zwiększając twoją produktywność, eliminując część popełnianych błędów i redukując stres.