Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Dobór fotela relaksacyjnego do budżetu

06 lutego 2024

Fotele relaksacyjne to wspaniałe meble, które docenia każdy, kto miał chociaż raz okazję z takiego cuda korzystać przez dłuższy czas. Pozwalają z jednej strony siedzieć prosto i elegancko, a z drugiej można je rozłożyć i w mgnieniu oka zmienić pozycję na dużo bardziej wygodną. Dobrze zaprojektowany fotel ergonomiczny potrafi dopasować się do kształtu kręgosłupa, dzięki czemu ciężar ciała rozkłada się równo, a mięśnie odpoczywają. Podobne zalety można by tutaj mnożyć w nieskończoność, ale trzeba też powiedzieć o tym, że tego typu fotele mają też swoje wady, a w zasadzie wadę.

Wspomnianą wadą jest cena wynikająca ze zastosowania dobrej jakości materiałów, zaawansowanych technologii i dużego wysiłku, jaki musiał zostać włożony w zaprojektowanie mechanizmu, który będzie idealnie podpierał kręgosłup. Co prawda w internecie da się znaleźć stosunkowo tanie modele, ale tego typu produkty to raczej imitacje prawdziwych foteli relaksacyjnych i w naszej opinii ich kupowanie całkowicie mija się z celem. Jeśli chcesz mieć prawdziwy fotel dobrej jakości, to musisz liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej kilkuset złożonych za mniej skomplikowanych modeli i kilku tysięcy w przypadku mebli nieco bardziej zaawansowanych i designerskich.

To jaki model wybierzesz zależy od budżetu, jakim w tym momencie dysponujesz. Aby ułatwić ci wybór przygotowaliśmy zestawienie czterech foteli z trzech różnych półek cenowych. Od tych najtańszych, przez średnie, aż po najdroższe, designerskie meble. Uważamy, że każdy polecany przez nas fotel wypoczynkowy jest wart swojej ceny, a jeśli weźmiesz pod uwagę, że w sklepie FlexiSpot.pl wszystkie te fotele relaksacyjne są w tym momencie przecenione, to tak naprawdę dostajesz tani fotel relaksacyjny, którego wartość może nawet przekraczać jego aktualną wartość rynkową. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszym rankingiem i kupienia fotela, który nie tylko pozwoli ci wypocząć, ale będzie też stanowił piękny element ozdobny w twoim domu, biurze czy innym miejscu, które wybierzesz.

Fotel Relaksacyjny XC2

Regularna cena najtańszego fotela w naszym zestawieniu wynosi aktualnie 1099 zł, ale tak jak wspomnieliśmy, w sklepie FlexiSpot.pl model ten jest obecnie przeceniony i kosztuje znacznie mniej. Wartość zniżki w przypadku tego stosunkowo prostego, ale jednocześnie zaawansowanego fotela wynosi aż 400 zł. Model XC2 możesz więc w momencie pisania tego artykułu kupić za jedyne 699 zł. Nie wiemy jednak, jak długo ta promocja będzie trwała, jeśli więc chcesz mieć fotel relaksacyjny w cenie zwykłego fotela, to zachęcamy do zakupu i radzimy się pośpieszyć.

Fotel Relaksacyjny X2

Jeśli wydawało ci się, że zniżka wynosząca 400 zł jest ogromna, to nie wiemy jakim epitetem opiszesz zniżkę, jaką objęty jest kolejny fotel w naszym zestawieniu. Model X2 jest bowiem aktualnie w sklepie FlexiSpot.pl tańszy o aż 700 złotych. Nie kosztuje więc tyle co zwykle, a więc 2499 złotych, a jedynie 1799 złotych. Oznacza to więc, że za cenę, jaką normalnie trzeba zapłacić za najprostszy typ fotela relaksacyjnego możesz mieć model wyposażony w elektryczne sterowanie.

Fotel relaksacyjny do masażu z podnośnikiem XL3

Czas na kolejną, jeszcze korzystniejszą ofertę, z jakiej można w tym momencie skorzystać w sklepie FlexiSpot.pl. Jest nią fotel XL3, który pod wieloma względami przypomina wcześniej opisany model, ale posiada dodatkowe funkcje, które pozwalają jeszcze bardziej zanurzyć się w świat relaksu i odpoczynku.

Funkcje te są dwie, pierwszą z nich jest funkcja masażu pozwalająca masować nogi, uda oraz dolną i górną część pleców. Jakby tego było mało, to projektanci tego fotela postanowili upchnąć w nim jeszcze jedną funkcję, której celem jest zwiększenie poczucia rozluźnienia i komfortu. Jest nią funkcja grzania lędźwiowego odcinka pleców, czyli bardzo newralgicznej części naszego ciała, której ogrzanie wprawia ludzi w przyjemny, błogi nastrój. Uważamy, że oferta sklepu FlexiSpot.pl na ten fotel jest aż tak korzystna, ponieważ cena tego fotela wynosi aktualnie jedynie 1799 złotych, czyli dokładnie tyle, co opisany powyżej fotel X2.

Fotel Relaksacyjny XC6

Ostatni fotel w naszym zestawieniu, czyli fotel relaksacyjny XC6, wchodzi już do kategorii mebli designerskich, choć jak na taki może pochwalić się stosunkowo niską ceną, szczególnie że podobnie jak opisane wcześniej modele na stronie sklepu FlexiSpot.pl jest on aktualnie przeceniony i kosztuje 2499 złotych. Może się wydawać, że to sporo, ale nowoczesne meble designerskie kosztują zwykle znacznie więcej, a przy tym nie można ich zaliczyć do kategorii mebli relaksacyjnych. Mało tego, zwykle meble, które mogą pochwalić się designem na tym poziomie, są wręcz niewygodne. Polecany przez nas model nie tylko wygląda świetnie, przez co z łatwością może stać się ozdobą każdej sypialni, salonu, biura czy innego miejsca, w którym się znajdzie, ale też posiada wygodne i łatwe w użyciu przyciski pozwalające zmienić kąt oparcia i zmienić pozycję na bardziej relaksującą.

Podsumowanie

Przedstawiliśmy więc cztery modele foteli relaksacyjnych. Od najtańszego, którego cena jest porównywalna lub wręcz niższa od wielu foteli niepozwalających na rozłożenie oparcia do optymalnej dla kręgosłupa pozycji, przez dwa fotele ze średniej półki, które zaskakują swoim stylem i funkcjonalnością, po fotel designerski, którego w swoim salonie nie powstydziłby się projektant mody, hollywoodzki aktor czy ultra bogaty biznesmen. To który model wybierzesz zależy wyłącznie od ciebie i twojego budżetu. My ze swojej strony chcemy tylko zachęcić cię do zakupu fotela relaksacyjnego ze względu na wygodę, jaką daje i chwil relaksu, jakie uda ci się na nim spędzić.