Darmowa Dostawa do Polski
Gwarancja do 10 Lat
60 Dni na Zwrot

Biurko z Regulacją Wysokości na Odchudzanie: Czy Naprawdę Działa?

06 listopada 2023

Zapewne słyszałeś już o coraz bardziej popularnych biurkach z regulacją wysokości i ich pozytywnym wpływie na zdrowie. Biurka do pracy na stojąco poprawiają koncentrację, wspomagają prawidłową postawę, a nawet umożliwiają wykonanie 10 000 kroków dziennie.

Ale czy wiesz, że biurko z regulacją wysokości może pomóc Ci zrzucić zbędne kilogramy? Choć brzmi to niewiarygodnie, istnieje wiele sposobów, w jakie biurko do pracy na stojąco może wspierać zdrowe odchudzanie. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy i myślisz o wprowadzeniu drobnych zmian w swoim stylu życia, rozważ zastąpienie biurka standardowego biurkiem z regulacją wysokości.

W jaki Sposób Biurko z Regulacją Wysokości Ułatwia Odchudzanie

Odchudzanie nie zawsze jest proste, a ogólna zasada „jedz mniej, ruszaj się więcej” nie jest złotym środkiem we wszystkich przypadkach. Pozostają wątpliwości, jakich produktów powinniśmy jeść mniej, a jakich więcej. Jaką formę ruchu przyjąć i w jakim czasie/jak długo ją stosować?

Prawda jest taka, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Najłatwiejszym i najzdrowszym sposobem na utratę wagi jest wprowadzenie zmian w stylu życia, a jedną z nich powinno być zastąpienie biurka standardowego biurkiem do pracy na stojąco lub biurkiem z regulacją wysokości.

Przekonaj się, jak ta mała zmiana wpływa na odchudzanie.

W pozycji stojącej spalasz więcej kalorii

Możesz wierzyć lub nie, ale nie musisz aktywnie ćwiczyć, aby spalać kalorie. W rzeczywistości zwykłe wstawanie może spalić więcej kalorii niż siedzenie - 186 kalorii na godzinę zamiast 139. Choć nie wydaje się to dużo, w ciągu kilku godzin może się to znacznie sumować.

W pozycji stojącej mięśnie nóg i pleców pracują intensywniej, więc może to być świetny sposób na zaangażowanie tych mięśni bez konieczności podejmowania forsownego treningu.

Spacer pod biurkiem

Biurko z regulacją wysokości nie musi służyć tylko do pracy czy nauki na stojąco. Co powiesz na przechadzkę podczas pracy przy biurku!

Wielu użytkowników biurek do pracy na stojąco korzysta z małych bieżni, które można postawić pod biurkiem i które pozwalają na chodzenie w czasie wykonywania pracy. Nie musimy przekonywać o tym, że spacery wpływają dobroczynnie na zdrowie, a do tego są świetnym sposobem na odchudzanie.

Wprowadzenie do codziennej rutyny zaledwie 30 minut energicznego marszu pozwala spalić 150 kalorii, co w ciągu tygodnia przekłada się na ponad 1000 kalorii. Jeśli dodasz godzinę spaceru dziennie, tygodniowe spalanie wyniesie ponad 2000 kalorii - całkiem imponujący rezultat, biorąc pod uwagę tak niewielki wysiłek fizyczny.

Prowadź bardziej aktywny styl życia

Ci, dla których codzienne bieganie lub wielogodzinne treningi na siłowni wydają się przytłaczające i odstraszające, mogą wybrać biurko z regulacją wysokości jako bardziej dostępny i mniej wysiłkowy sposób na bardziej aktywny tryb życia. A przy okazji, wraz z poprawą kondycji, może wzrastać motywacja do podjęcia innych aktywności fizycznych.

Gdzie Znaleźć Najlepsze Biurko z Regulacją Wysokości?

Flexispot to marka specjalizująca się w ergonomicznych meblach, w tym biurkach do pracy na stojąco i biurkach z regulacją wysokości. Korzystając z odpowiedniego biurka z regulacją wysokości, dbasz o swoje zdrowie fizyczne i wydajniej pracujesz.

Ponadto, walory estetyczne biurek uatrakcyjniają przestrzeń do pracy, a tym samym poprawiają Twój nastrój i motywują do działania!

Odchudzanie a Praca w Biurze - Inne Wskazówki

Jeśli wykonujesz pracę biurową, wiesz, jak łatwo jest wpaść w pułapkę siedzącego trybu życia i jak trudno jest wówczas zrzucić zbędne kilogramy. Oto kilka wskazówek, dzięki którym masz szansę utrzymać właściwy kurs na drodze do utraty wagi.

Korzystaj z okazji, aby się ruszać. Obojętnie, czy jest to chodzenie po schodach zamiast jechania windą, czy też spacer podczas przerwy na lunch, korzystaj z każdej nadarzającej się okazji, aby rozruszać ciało.

Trzymaj przekąski poza zasięgiem. Jeśli ciastka będą w zasięgu ręki, z pewnością ich sobie nie odmówisz. Trzymaj przekąski z dala od biurka i w miejscu, w którym nie możesz ich zobaczyć ani dosięgnąć. Nie zawsze można polegać na samodyscyplinie.

Planuj i z góry przygotowuj posiłki. Wszyscy to dobrze znamy. Wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy i ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest ugotowanie posiłku od podstaw, więc zamawiasz pizzę z dostawą do domu. Aby tego uniknąć, warto przygotowywać posiłki z góry na cały tydzień, a w ciągu tygodnia tylko je odgrzewać.

A więc mamy to! Wyposażając swoją przestrzeń do pracy w biurko z regulacją wysokości, a jednocześnie wprowadzając kilka dobrych dla zdrowia nawyków, możesz w krótkim czasie osiągnąć swoje cele związane z odchudzaniem.