Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Przedstawiamy budkę telefoniczną M1 z regulacją wysokości

05 czerwca 2024

Nie da się ukryć, że nowoczesny świat, skupiony na rozwoju, w którym większość osób goni za karierą, nie jest cichym miejscem. Zanieczyszczenie hałasem staje się problemem nie tylko największych miast, ale też biur, miejsc publicznych czy obiektów związanych z transportem. Dlatego też potrzeba tworzenia miejsc, w których panuje względna cisz i które pozwalają spokojnie z kimś porozmawiać czy zwyczajnie zebrać myśli staje się coraz bardziej potrzebne. Jednym z najłatwiejszych i najtańszych, a przez to najbardziej praktycznych rozwiązań jest budka telefoniczna do biura M1 od FlexiSpot. Przedstawimy więc najważniejsze cechy tego rozwiązania, wraz z zaletami, jakie może ono wnieść do twojego codziennego życia.

Wymiary

Pierwszą rzeczą, jaką warto wziąć pod uwagę przed zakupem budki telefonicznej z regulacją wysokości jest sprawdzenie, czy takie narzędzie w ogóle zmieści się w zaplanowanej na nie przestrzeni. Dlatego przedstawianie cech modelu M1 rozpoczniemy od przeanalizowania jego wymiarów zewnętrznych. Wielkość zewnętrznej podstawy budki wynosi 1020 mm x 1020 mm. Dlatego sama komora dźwiękoszczelna zajmuje tylko nieco więcej niż metr kwadratowy. Trzeba jednak pamiętać, że musi znaleźć się jeszcze przynajmniej drugie tyle miejsca przed nią, aby otwieranie drzwi i wchodzenie do niej było komfortowej. Kolejnym wymiarem, jaki trzeba sprawdzić przed zakupem jest wysokość. W przypadku tego modelu wynosi ona dokładnie 2260 mm. Oznacza to, że ta komora dźwiękoszczelna zmieści się w pomieszczeniu o wysokości przynajmniej 230 cm, a więc w praktycznie każdym biurze, ponieważ minimalna wysokość pomieszczenia mieszkalnego wynosi 250 cm, a w przypadku biur jest ona jeszcze większa i wynosi 300 cm.

Mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych wewnątrz komory udało się zmieścić blat biurka o całkowicie wystarczających do normalnej pracy wymiarach wynoszących 680 mm x 350 mm. Jest to wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić laptopa, myszkę i jeszcze zostanie miejsce na dokumenty i kawę.

Przydatne mogą okazać się też wymiary biurka, kiedy jest ono spakowane. Mieści się ono do jednego kartonu o wymiarach 1200 mm x 1100 mm x 1310 mm ważącego 330 kg.

Dźwiękoszczelność

Ochronę przed hałasem na poziomie 25 dB udało się uzyskać poprzez odpowiednią jakość wykonania i zastosowanie materiałów dźwiękoszczelnych. Osłona dźwiękoszczelna tej komory składa się z wewnętrznej warstwy wykonanej z poliestru o grubości 150 mm i wewnętrznej warstwy wykonanej z tego samego materiału dźwiękochłonnego o grubości 9 mm. To rozwiązanie jest na tyle skuteczne, że hałas o nieprzyjemnym natężeniu 70 dB, po zamknięciu drzwi spada do niemal niezauważalnych 20 dB.

Najtrudniejszym do wyciszenia elementem takiej kabiny są przezroczyste drzwi pozwalające łatwo sprawdzić, czy komora jest zajęta. Dlatego w przypadku budki M1 firma FlexiSpot zastosowała drzwi wykonane z jednego kawałka plexi o grubości aż 8 mm. Dzięki temu z budki można wygodnie korzystać w wiele osób, a jednocześnie zapewnia ona ciszę wewnątrz. Dodatkowym elementem, który w pewnym stopniu poprawia wygłuszenie i sprawia, że dźwięk wewnątrz kabiny brzmi naturalnie jest dywan, którym została wyłożona podłoga budki.

Inne cechy

Do innych, ale nie mniej ważnych cech budki telefonicznej do biura M1 jest zasilany przez zwykłe gniazdko elektryczne wentylator, dzięki któremu wnętrze budki jest zawsze świeże i chłodne, własne gniazdka do ładowania oraz w niezależne oświetlenie LED, dzięki któremu praca w tej kabinie jest wygodna niezależnie od warunków oświetleniowych panujących w biurze. Wszystko to jest możliwe, ponieważ kabina dźwiękoszczelna M1 powinna być na stałe podłączona do gniazdka prądowego 240 V.

Kabina M1 jest też wyposażona w cztery uniwersalne koła, dzięki którym zmiana jej położenia jest wyjątkowo łatwa i może być przeprowadzona przez jedną, nieszczególnie silną osobę.

Innymi cechami kabiny M1, o których warto wspomnieć, są stylowo wykonane listwy ozdobne i rama wyprodukowana z aluminium. Te dobrej jakości materiały w połączeniu z kilkoma stonowanymi kolorami, wśród których możesz wybierać, sprawia, że ta komora dźwiękoszczelna może z łatwością wpasować się w wystrój dowolnego biura.

Gwarancja i okres próbny

Twórcy kabiny dźwiękoszczelnej M1 rozumieją, że tego typu rozwiązania dopiero pojawiają się na naszym rynku, a widok osoby rozmawiającej w biurze z budki telefonicznej jest jeszcze nowością i świadczy o tym, że firma jest na bieżąco ze światowymi nowościami. Dlatego też firma FlexiSpot oferuje 30-dniowu okres próbny. FlexiSpot jest też pewne jakości wykonania, dlatego na budkę telefoniczną M1 dostępna jest gwarancja na aż trzy lata.

Podsumowanie

Dźwiękoszczelna budka telefoniczna M1 to dopiero nowość na naszym polskim runku, ale już widzimy, jak ta innowacyjna możliwość stworzenia cichego kąta w nawet najbardziej hałaśliwym biurze jest doceniana przez zarówno pracowników, którzy doceniają większy komfort i swobodę pracy, jak i przez pracodawców, którzy cieszą się widząc wzrost produktywności. Jeśli więc w twoim biurze pojawiają się sytuacje, w których ktoś potrzebuje chwili spokoju, aby do kogoś zadzwonić, zrobić coś skomplikowanego lub zwyczajnie przemyśleć coś w ciszy i nie ma gdzie tego zrobić, to zamiast przebudowywać całe biuro i wydawać duże środki na stworzenie osobnego pokoju, zainwestuj w przenośną budkę telefoniczną do biura, która będzie w stanie dostosować się do twoich potrzeb i stać się w twoim biurze oazą spokoju i produktywności w cichych warunkach.