Darmowa Dostawa do Polski
10% Zniżki na Wszystkie Produkty z SS10
60 Dni na Zwrot

Porównanie FlexiSpot E7-Pro z Biurkiem IKEA BEKANT: Wybierz Idealne Biurko z Regulacją Wysokości

29 listopada 2023

Nigdy wcześniej kwestie dobrej jakości, ergonomii i elastyczności miejsca pracy nie były tak ważne, jak dziś. Ponieważ spora część z nas pracuje przy biurku przez wiele godzin, siedzenie w niewygodnym miejscu pracy może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych i obniżenia produktywności.

I tutaj pojawiają się biurka FlexiSpot E7-Pro i IKEA BEKANT. Są to dwa świetne rozwiązania dla każdego, kto marzy o fantastycznej przestrzeni do pracy. Ale które z tych dwóch biurek najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Sprawdźmy to.

Podstawowe Parametry: FlexiSpot E7-Pro i IKEA BEKANT

Biurko z Regulacją Wysokości FlexiSpot E7-Pro


Zakres wysokości: 63,5 cm - 128,5 cm

Wymiary blatu: 120x60 - 180x80 cm (6 opcji rozmiarów)

Udźwig: 160 kg

Zarządzanie kablami: Podbiurkowe korytko na kable z zaciskami

Gwarancja: 10 lat

Biurko Regulowane IKEA BEKANT do Siedzenia lub Stania

Zakres wysokości: 65 cm – 125 cm

Wymiary blatu: 120 x 80 cm (tylko jeden rozmiar)

Udźwig: 70 kg

Zarządzanie kablami: Siatka na kable

Warranty: 10 lat

Stabilność i Trwałość

Dla tych, którzy szukają stabilnego i solidnego biurka, FlexiSpot E7-Pro jest strzałem w dziesiątkę. Często użytkownicy biurek z regulacją wysokości obawiają się o ich stabilność, ale nie musisz się o to martwić w przypadku tego modelu, który wytrzymuje obciążenie do 160 kg.

Biurko regulowane BEKANT, choć solidnie wykonane, nie oferuje równie dużego udźwigu, który wynosi zaledwie 70 kg. Dla tych, którzy stawiają na biurku ciężki sprzęt komputerowy, wybór jest oczywisty.

Cechą, która wyróżnia biurko z regulacją wysokości E7-Pro jest nie tylko jego nośność, ale też stabilność. Grube nogi i półokrągła konstrukcja kolumn zapewniają z jednej strony niewiarygodną wytrzymałość, z drugiej zaś pozostawiają sporo miejsca pod biurkiem.

Ultratrwały stelaż nie jest jedynym walorem biurka. Solidny blat odporny na zabrudzenia może służyć przez wiele lat. Ogółem, stabilność i trwałość biurka IKEA BEKANT jest całkiem dobra, jednak E7-Pro wyznacza zupełnie nowy standard.

Zarządzanie Kablami

Plączące się kable mogą być zmorą użytkownika każdego rodzaju biurka. Potrzebujesz dobrego systemu zarządzania kablami, aby na blacie i pod biurkiem zapanował idealny porządek, a wiszące przewody nie przeszkadzały Ci w pracy. Oba biurka E7-Pro i BEKANT proponują własne rozwiązanie tego problemu.

E7-Pro stawia na elegancję, wykorzystując solidny system korytek, które schludnie maskują kable i wyglądają estetycznie. Korytka są wyposażone w taśmę samozaciskową oraz klipsy do kabli, dzięki czemu przestrzeń do pracy jest uporządkowana i dobrze zorganizowana.

Z kolei system kablowy biurka BEKANT obejmuje siatkę umieszczoną pod blatem. Chociaż sprawdza się bez zarzutu, jest to nieco prostsze i mniej eleganckie rozwiązanie niż korytka. W ten sposób biurko z regulacją wysokości E7-Pro zyskuje kolejną przewagę, ponieważ umożliwia bardziej przemyślane i efektywne zarządzanie kablami.

Regulacja i Rozmiar

Oba biurka posiadają dwusilnikowy napęd, który pozwala na łatwe i szybkie przejście z pozycji siedzącej do stojącej i odwrotnie. Jednak niższy udźwig biurka BEKANT może świadczyć o sporej różnicy w mocy tych napędów. Patrząc na opinie, wygląda na to, że awaria silnika i niespójne dostarczanie mocy to jedne z najczęstszych zastrzeżeń zgłaszanych pod adresem BEKANT.

Jeśli chodzi o regulację wysokości biurka, model FlexiSpot posiada wbudowany panel sterowania, z możliwością zapamiętania do 4 ustawień. Wśród dodatkowych udogodnień znajduje się wbudowana ładowarka oraz blokada dziecięca, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu mechanizmu.

Zakres regulacji wysokości w obu modelach jest dość podobny, choć E7-Pro nieznacznie przewyższa BEKANT zarówno pod względem minimalnej, jak i maksymalnej wysokości. E7-Pro obniża się do 63,5 cm, podczas gdy minimalna wysokość BEKANT wynosi 65 cm. Z kolei E7-Pro może być ustawione do 128,5 cm, podczas gdy BEKANT - do 125 cm.

E7-Pro ma również znacznie większy zakres opcji, jeśli chodzi o wymiary blatu. Minimalny rozmiar blatu to 120x60 cm, a maksymalny 180x80 cm, z kilkoma opcjami pomiędzy. Biurko regulowane BEKANT posiada blat tylko w jednym rozmiarze 120x80 cm, który może nie spełniać Twoich wymagań.

Prosty Montaż

IKEA słynie z tego, że jej produkty są łatwe w montażu, i nie inaczej jest w przypadku biurka BEKANT. Złożenie biurka zajmuje niewiele czasu i nie wymaga specjalnych umiejętności. Proces przebiega płynnie i nie wywołuje frustracji, która często towarzyszy składaniu mebli.

Na szczęście biurko z regulacją wysokości E7-Pro jest równie łatwe w montażu. Do zestawu dołączona jest prosta i przyjazna dla użytkownika instrukcja, dzięki czemu montaż przebiega bardzo sprawnie. Jeśli chcesz mieć dobre biurko regulowane, które złożysz w mgnieniu oka, oba modele są godne polecenia.

Cena i Design

Jak mówi znane przysłowie, „nie to piękne, co piękne, ale co się komu podoba”. Dlatego kwestia walorów estetycznych obu biurek pozostaje w sferze osobistych preferencji. Oba modele wyglądają świetnie i charakteryzują się nowoczesnym, eleganckim designem, który bez wątpienia uatrakcyjni wnętrze każdego biura.

Chociaż wygląd biurka jest kwestią indywidualnych upodobań, model E7-Pro jest bardziej wszechstronny, a to z uwagi na szeroką gamę kolorystyczną. Biurko regulowane BEKANT jest dostępne w ośmiu wariantach: czarnym, niebieskim, białym i dębowym z czarnym lub białym stelażem.

Dla porównania, biurko z regulacją wysokości E7-Pro występuje w dwóch wersjach stelaża i ośmiu pięknych wykończeniach blatu, co daje łącznie 16 kombinacji kolorystycznych, w tym kolory biały i czarny oraz różne odcienie drewna. Chociaż oba biurka wyglądają bardzo atrakcyjnie, E7-Pro oferuje większe możliwości personalizacji.

Pod względem ceny, oba biurka pozostają konkurencyjne. Biurko regulowane BEKANT o tym samym rozmiarze może kosztować nawet 2500 zł, podczas gdy cena E7-Pro zaczyna się od 2799 zł. Choć na pierwszy rzut oka biurko Flexispot jest droższe, nie zapominajmy o częstych promocjach i rabatach pojawiających się w ciągu roku. Dlatego model E7-Pro jest opłacalną opcją dla tych, którzy szukają mebla w przystępnej cenie, ale nie chcą rezygnować z jakości.

Podsumowanie


Biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze cechy, wynik porównania tych dwóch biurek jest raczej oczywisty. E7-Pro okazuje się być lepszym wyborem co najmniej z kilku powodów. Należą do nich doskonała wytrzymałość, zaawansowany mechanizm podnoszący, bardziej eleganckie zarządzanie kablami oraz większa trwałość.

Jedyną kategorią, w której BEKANT wypada lepiej niż biurko z regulacją wysokości E7-Pro, jest cena, ale dzięki częstym zniżkom i promocjom FlexiSpot, ta różnica przestaje istnieć. Wprawdzie biurko regulowane BEKANT jest bardzo przyzwoitym narzędziem do pracy w pozycji stojącej, nie dorównuje jednak modelowi E7-Pro pod względem trwałości i funkcjonalności.